Reklama
 
Reklama
Reklama

Jak se naučit správně meditovat

Meditace je už od pradávna jednou ze zaručených metod, kdy dojde k vyrovnání fyzické i psychické rovnováhy. Věděli to už kdysi dávno naši předkové a nyní? Nyní se na tento fakt a zaručenou metodu, jak zbavit celé tělo trápení, poněkud zapomíná.

Jak se naučit správně meditovat (obrázek)

6. 3. 2024 –  Meditace však nemá pouze očistné účinky, ale i relaxační. Mimo to prohlubuje lidské soustředění a víru v sebe samé, prohlubuje lidské chápání, otevírá mysl všemu novému a božskému, tomu, co jsme si představovali a o čem jsme snili v nejtajnějších snech. Díky meditaci jsme schopni upnout naše soustředění na jednu danou věc či činnost a plně se na ni zaměřit.

Historie meditace

Meditace je takzvanou mluvou Buddhismu. Buddha pomocí meditace zklidňoval svou mysl a otevíral ji novým směrem, který před otevřením nebyl schopný rozpoznat. Velký postup pak prodělala meditace v oblasti Orientu a následně i v období raného křesťanství, kdy Ježíš pomocí meditace učil své žáky. Ze spojení meditace a náboženství je už v dnešní době upuštěno a tato metoda slouží především k uklidnění mysli, jak už bylo uvedeno výše.

Meditační činnosti

Mezi meditační činnosti se počítá i jednoduchý turecký sed a zapálená svíčka, jste-li natolik vyrovnaní, že jste schopni v takovéto pozici dosáhnout vnitřního klidu. Meditace jako vaše fyzická činnost sama o sobě je nespecifická. Činnost, která vám samotným přinese chtěné uvolnění, vás brzy uhodí do nosu. Meditovat se dá i u vaření ranní kávy.

Meditace krok po kroku

1. krok - Meditujte sami a v tichu, v klidné a tiché místnosti, daleko od všech. Je potřeba, aby vaše mysl nebyla absolutně ničím rušena. Vyrušuje-li vás čistota a prázdno prostorů, v kterých hodláte meditovat, oživte místnost květinami, křišťálky, svíčkami, předměty, které máte rádi.

2. krok - Věřte sami sobě. Nebudete-li sami o sobě přesvědčeni na 100 procent, nikdy nedosáhnete blaha, které vám může meditace poskytnout. Aby mohla meditace zafungovat, je vyloženě nutné, abyste na ni byli dopředu připraveni. Stejně jako se musíte rozcvičit před běháním, musíte i před meditací oživit a nastartovat mysl k výkonu.

3. krok - Meditujte ráno. Vstaňte o půl hodiny dřív a věnujte tento čas sami sobě. Ráno jste totiž fit nejen fyzicky, ale právě i psychicky, což v tuto chvíli potřebujete. Otevřete v místnosti, kde hodláte meditovat okna a běžte si dát vlažnou ranní sprchu. Uvařte si kávu či čaj, dejte si čerstvé ovoce k snídani a věnujte se chvíli sami sobě, svému vědomí.

4. krok - Dýchejte. Dýchejte hluboce a každou meditační terapii začněte zklidněním svého dechu. Nejen, že se srovná váš dech, ale i vaše mysl. Tělo přestane aktivně pracovat a vy se budete moct dokonaleji soustředit.

5. krok - Zavřete oči a představte si místo, které máte nejraději nebo osobu, která vás doprovází životem při šťastných chvílích.

6. krok - Meditujte pravidelně. Stanovte si sami pro sebe týdně alespoň dvě půlhodiny a věnujte je sami sobě a svému vnitřnímu uspokojení. Po čase budete odměněni vnitřním vyrovnáním a spokojeností své mysli.

Meditujte sami i s přáteli, s partnerem i s dětmi. Mluvte o této činnosti, díky které jste konečně našli zase sami sebe! Stačí pár meditačních sezení a začnete se cítit mnohem lépe. Vaše psychika najednou ožije, budete se cítit odpočinutí, nabití pozitivní energií a plni sil a odhodlání do nových činností. Díky meditaci se z vás stane „nový“ člověk, čehož si všimne i vaše okolí. Klidní a vyrovnaní lidé se mají rozhodně lépe, takže neváhejte a pusťte se do meditování - ideálně hned.

Článek pro vás připravila kartářka Jasmína.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Starobylé tajemství svátku čarodějnic Starobylé tajemství svátku čarodějnic

Noc ze 30. dubna na 1. května je vskutku nocí magickou. Ve vesnicích se rozhoří ohně - je totiž večer...

Celý článek »