Reklama
 
Reklama
Reklama

Tajemné fáze Luny - od novu po úplněk

Ve čtvrtek 8. března v 10:39 dosáhne Luna na své pouti hvězdným nebem opět úplňku. Víte, jak a proč na nás působí měsíční fáze? Naše tělo reaguje na změnu lunární energie podobným způsobem jako oceán při přílivu a odlivu, protože velkou část jeho hmotnosti tvoří právě voda. Prozradíme vám a vysvětlíme, jakými silami na nás tajemná Luna v různých svých fázích působí a jak je můžete využít ve svůj prospěch.

Tajemné fáze Luny - od novu po úplněk (obrázek)

7. 3. 2012 –  Proměny měsíčních fází, které na obloze jakoby zázrakem proběhnou každé čtyři týdny, nás fascinují už od dětství. I když se později ve škole dovíme, že souvisejí s oběhem Luny kolem Země, na jejich kouzlu to nic nemění. Působí totiž na naše tělo i duši magickou energií!

Novoluní je dobou, kdy se Slunce a Měsíc na obloze setkají na stejném místě, tudíž je pro nás Luna neviditelná. Po esoterické stránce je nov dobou očisty, uklidnění, uzavření starých záležitostí a zahájení nových, tedy vlastně jakýmsi přelomovým obdobím. Jedno období trvající měsíc končí a druhé začíná. Je zajímavé, že například v přírodních domorodých národech mají ženy „své dny“ zpravidla vždy o novoluní. Nov je dobou vhodnou pro meditaci, vyprázdnění a očištění mysli a pro nová předsevzetí. Pozor však na sklony k pesimismu.

Dorůstající Měsíc, kdy srpek Luny na obloze pomalu roste ve tvaru velkého „D“, je pak dobou růstu, rozvoje a nabývání sil. Tato doba se hodí jak pro věnování se začínajícím pracovním projektům, tak pro nové plány v osobním životě. Dorůstající Luna je dobou optimismu, ale i tvrdé práce.

Nejintenzivněji na nás působí úplněk. Vyvolává neklid v duši a zároveň probouzí vášně. V tento den bývá více erotických dobrodružství, porodů, ale i hádek, a prý se dokonce v noci po ulicích potuluje víc opilců! Úplněk je zde proto, abychom si ho užili - neplánujte si tedy nic důležitého ani stresujícího a udělejte si hezký den!

Příští týden vám v pokračování článku prozradíme, jak je to s tajemnou fází couvání, která bývá někdy hodně obávaná.

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kým skutečně je vaše duše? Poznejte to v našem testu – 2. díl Kým skutečně je vaše duše? Poznejte to v našem testu – 2. díl

V minulém vydání testu vám šamanka a terapeutka Taisha Tauma seznámila s prvními 21 otázkami, které vám...

Celý článek »