Reklama
 
Reklama
Reklama

Bolševický čaroděj

Jde dohromady magie a marxismus-leninismus? Lze skloubit věštění s vědou? Existují hmatatelné důkazy o mimosmyslovém vnímaní? Postava profesora Kahudy vás přesvědčí, že ano.

Bolševický čaroděj (obrázek)

11. 1. 2017 –  Šílený profesor?

František Kahuda byl český fyzik, pedagog a politik. V letech 1967-1985 působil jako ministr školství. Stal se vášnivým propagátorem psychotroniky a vytvořil vlastní školu zvanou Psychoenergetika.

Proslavil se osobitým pojetím vědy, kdy ve své Psychoenergetické laboratoři shromáždil nejrůznější senzibily. Cílem bylo vyzkoumat psychické záření, kdy duchovní projevy přetransformoval na fyzikální částice.

Neúnavný experimentátor


I když si za své objevy a dlouhodobé členství v komunistické straně vysloužil přezdívku bolševický čaroděj, byl i svými kritiky považován za věcného a cílevědomého. Byl v první řadě vytrvalým experimentátorem. Nepotřeboval ani drahé pomůcky. K zesílení mentální energie mu postačil drátek, pár korkových špuntů a kousek konopného provázku.

Jeho student z Miroslav Veselý na něj vzpomínal takto: „Jednou přišel prof. Kahuda k nám do třídy a obešel si všechny studenty. Asi osmi studentům, včetně mě řekl, abychom se dostavili na večer k němu do kabinetu. Když jsem přišel, seděli už všichni kolem stolu, posadil jsem se také. Prof. Kahuda si sedl do čela. Na stole ležel těžký mramorový kalamář. Pak nás vyzval, abychom dali ruce před sebe a představovali si, že kalamářem hýbáme směrem k němu. Chvilku to trvalo, ale kalamář se opravdu posunul. Takhle jsme s ním pohnuli ještě několikrát. Neuměl jsem si to vysvětlit, ale nikdy jsem na to nezapomněl.“

Našly fantastické vynálezy uplatnění?


Na základě Kahudových objevů byla vyvinuta i záhadná anténa HAARP. Projekt začal v roce 1993. Tedy rok po té co skončila Kahudova Psychoenergetická laboratoř. Anténa slouží jako vysílač a přijímač mentální energie. Američané tak např. získávají informace o psychickém stavu lidí kdekoli na světě. I některá média používají takováto zařízení. Jedno z nich dokonce sídlí v Praze na Smíchově.

Na závěr lze říci, že prof. Kahuda byl jedním z prvních vědců, kteří se snažili objasnit neobjasnitelné. Do jaké míry se mu to povedlo, to...
...někdo ví a někdo neví.

Článek pro vás připravil astrolog Jakub.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Svatojánská noc Svatojánská noc

Svatojánská noc je svátek, který se slaví v předvečer 24. června, což je svátek proroka ctnosti a...

Celý článek »