Reklama
 
Reklama
Reklama

Čínský vs. klasický horoskop

Zatímco někteří lidé věří jenom na klasickou (západní) astrologii, jiní si víc cení moudrost Dálného východu.

Čínský vs. klasický horoskop (obrázek)

9. 11. 2022 –  Jsou to dva systémy, které se navzájem doplňují, i když každý z nich pracuje trochu jiným způsobem. Které vaše znamení vás více vystihuje - čínské nebo klasické?

Rozdíl let nebo měsíců?

Čínský a západní horoskop se už na první pohled liší časovým měřítkem, ve kterém pracují. Zatímco v západní astrologii se každý měsíc v roce střídá jiné znamení, v čínské běží čas o cosi pomaleji. Každé znamení zde vládne po celý jeden rok a ke slovu se opět dostane až po dlouhých dvanácti letech. Když se k tomu přičte ještě střídání let zasvěcených pěti živlům - ohni, vodě, zemi, dřevu a kovu - vzniká nám cyklus, který trvá dlouhých šedesát let. Teprve pak se opět narodí další lidé z úplně stejným čínským znamením.

Naproti tomu západní astrologie dělí jeden měsíc vlády každého znamení na ještě kratší úseky díky pohybům Luny a planet a každodenně se několikrát proměňujícímu ascendentu. Aby to nebylo tak jednoduché, všechny tyto faktory se mohou nejrůznějším způsobem nakombinovat tak, že vlastně nikdy žádné dva okamžiky nejsou stejné.

Srovnání znamení - vyberte si podle situace

Když použijeme astrologii pro srovnání povahy různých lidí, je důležité, jestli jsou podobného věku nebo nikoliv. Pokud byste třeba byli učitelé ve školní třídě a chtěli odhadnout povahu svých žáků podle jejich znamení, pak vám bude čínský horoskop prakticky k ničemu. Ve stejné třídě se totiž setkají děti pouze se dvěma různými znameními. Rozdíly mezi nimi proto lépe vystihuje klasický západní horoskop - jedno dítě je bystrý Blíženec, druhé citlivá Ryba, další zas rebelantský Vodnář či pečlivá Panna, i když v čínském horoskopu mohou být všichni třeba Draci.

Jak se věkové rozdíly mezi lidmi zvyšují, začínají čínská znamení nabývat víc na významu. Prozradí vám například i to, jestli je pro vás lepší partner starší o pět let nebo o osm let - každý z nich má totiž jiné čínské znamení, takže to může být docela velký rozdíl, i když je jejich klasické znamení stejné (například jsou oba Býci, ale jeden je v čínském horoskopu Had a druhý Tygr - každý bude jiný).

Na hranici dvou znamení - co když jste netypičtí zrozenci?

Zvláštní skupinu lidí tvoří ti, kteří se narodili poblíž hranice, kdy se mění znamení z jednoho na druhé. V čínském horoskopu je to vždy leden nebo začátek února. V západním horoskopu je to vždy kolem 20. - 23. dne v měsíci.

Tito lidé často bývají ve svém znamení tak trochu nevyhraněni a nejsou jeho typickými představiteli. Proto mohou mít pocit, že na ně mnohem lépe sedí druhý typ horoskopu. Například člověk narozený koncem ledna 1982 si bude jistý tím, že na něj skvěle sedí znamení Vodnáře, ale v čínském horoskopu bude na hranici mezi Kohoutem a Psem (25. 1. 1982), takže bude mít část svých vlastností od jednoho znamení a část od druhého - a žádné na něj nebude dokonale sedět.
Člověk narozen 21. dubna téhož roku si zas bude jistý, že je typický Pes - ale zároveň bude mít v západním horoskopu něco z Berana i z Býka, i když jedno z této dvojice znamení vždy převáží.

Pro každou z těchto dvou skupin lidí se pak samozřejmě víc hodí ten typ astrologie, který je víc oslovuje!

Článek pro vás připravila kartářka Jasmína.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Velikonoční pondělí pod vlivem Měsíce: Poslední čtvrť přináší rozloučení, očistu a vnitřní svobodu Velikonoční pondělí pod vlivem Měsíce: Poslední čtvrť přináší rozloučení, očistu a vnitřní svobodu

V pondělí 21. dubna přesně ve 3:36 ráno nastává poslední čtvrť Měsíce - a tentokrát symbolicky právě na...

Celý článek »