Reklama
 
Reklama
Reklama

Co určuje náš osud?

Kdo z nás by nechtěl vědět, jaký osud ho čeká? S pomocí astrologie nebo věšteckých metod můžete poodhalit skrytá tajemství a dovědět se věci, které jsou našim očím skryté. Kdo nebo co však tento náš osud určuje a řídí? Jaké jsou skutečné příčiny dění kolem nás? Tyto složité otázky řešili lidé od nepaměti a odpovědí je hned několik...

Co určuje náš osud? (obrázek)

7. 8. 2019 –  Nábožensky založeni lidé vám řeknou, že osud pochází od Boha, který nás tímto způsobem odměňuje, trestá nebo nám ukazuje, že má s našim životem nějaký zvláštní záměr. Naproti tomu ateisté trvají na tom, že si za všechno dobré a zlé můžeme my sami nebo že je to dílem náhody. Kdo z nich má pravdu?

Podle esoterického učení mají pravdu jedni i druzí, i když se to může zdát téměř neuvěřitelné. Pro popis skutečné pravdy však v lidské řeči chybí slova a lze ji poznat jenom prostřednictvím osobního prožitku - jak ostatně jistě sami víte, životní zkušenosti jsou nesdělitelné, a podobné to je i s pravdou o našem osudu.

Vyšší principy?

Náš osud je skutečně řízen vyššími principy a zákonitostmi - chcete-li, můžete říct, že pochází od Boha, nebo můžete tvrdit, že to tak zařídila příroda. To však nic nemění na jejich fungování. Základním poznáním všech esoterických učení je, že nic není náhoda a všechno má svůj skrytý smysl - přesto se nám někdy mohou dít věci, které opravdu působí dojmem náhody a náhoda může mít vliv na jejich přesnou podobu, nikoliv však na jejich skrytý význam. Když máme například ve svém životě potkat nějakého člověka, může být náhoda, jestli se to stane v pondělí nebo v pátek, našim osudem však bylo, abychom se potkali.

Přestože je mnoho věcí v našich životech dáno vyššími zákonitostmi a sílami, pravdou zůstává, že si za to, co se nám děje, můžeme do velké míry sami. Ne vždy jsou však příčina a následek svázány natolik pevně, aby bylo na první pohled patrné, že spolu souvisí. Odměna nebo trest za naše činy nebo ovoce naší práce může někdy přijít až po dlouhých letech nebo v krajním případě dokonce až v příštím životě, jak praví starobylý indický zákon o síle jménem karma. Karma je podle prastaré víry energie, která se stará o to, aby se nám všechno dobré i zlé, co v životě uděláme, vrátilo. Ve skutečnosti tedy potvrzuje platnost toho, co nás učili již ve školce: „Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě!“ Je to všechno tak jednoduché a prosté, a přitom zároveň tak složité a promyšlené!

Dobrou zprávou však je, že my sami máme moc zařídit, aby byl náš osud co nejlepší! Skutečná náhoda neexistuje, stejně tak jako neexistuje Boží svévole, která by nám nadělila něco, co si nezasloužíme. Jsme to my sami, kdo drží v rukách nitky svého osudu, jenomže k jeho skutečnému naplnění nám pomáhají neviditelné síly. Je proto důležité umět třeba prostřednictvím karet, kyvadla nebo astrologie nahlédnout do toho, co je našemu běžnému zraku skryté, abychom zjistili, co nás čeká a co bychom právě teď měli udělat, aby se náš osud vyvíjel podle našich přání a představ!

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jeseteří úplněk ve Vodnáři Jeseteří úplněk ve Vodnáři

Úplněk, magická doba, kdy lidské duši vládnou city a emoce, kdy je intuice vybuzená na maximum a...

Celý článek »