Reklama
 
Reklama
Reklama

Čtyři magické živly horoskopu

Oheň, voda, země, vzduch - čtyři živly, a každé ze dvanácti znamení zvěrokruhu je zasvěceno jednomu z nich! Znáte ten svůj a víte, co to pro vás znamená?

Čtyři magické živly horoskopu (obrázek)

7. 10. 2019 –  Čtyři mocné energie, které hýbou světem

Tajemná esoterická nauka o živlech se skrývá v magii, astrologii, umění - a na spoustě dalších míst! Čtyři živly, to jsou prapůvodní a archetypální síly, které hýbou světem. Můžete si je představit na jedné straně jako skutečný oheň, vodu, vzduch a zemi, a na druhé straně jako symbolické přirovnání a metaforu, která má za úkol vyjádřit povahu neviditelných energií, se kterými v horoskopech a při čarování pracujeme. Každá z těchto čtyř sil je jiná - zatímco oheň a vzduch mají povahu spíš „mužskou“, průbojnou a aktivní, voda a země patří mezi „ženské“ přijímající a pasivní živly.

Oheň symbolizuje sílu, voda city, vzduch myšlení a země praktičnost. Každé ze dvanácti znameních je přirazeno jednomu ze čtyř živlů, vždy hezky po trojicích. A každá trojice má vždy něco společného! Zkuste pochopit hlubší povahu svého znamení a jeho prapodstatu právě pomocí tajuplných živlů. Možná jste již stokrát slyšeli, že vaše znamení je takové nebo makové - ale víte, jaká síla je jeho naprostým jádrem? Teď vám to prozradíme! A pro lepší představu má každý živel i své vlastní barvy! Najděte se!

Oheň


Ohnivému živlu jsou ve zvěrokruhu zasvěceni Beran, Lev a Střelec. Jsou to dokonalá ztělesnění energie, elánu, vášně a síly, tak jako se na spalující a žhavý oheň patří! Oheň v barvách červené, oranžové a sytě žluté symbolizuje ryzí tvořivou energii, nadšení, činorodost, a je to přesně ten impuls, který je na světě potřeba k tomu, aby všechno fungovalo. Ohnivá znamení tuto sílu přímo vyzařují, jsou to sebevědomí lidé, kteří se umí pro něco silně nadchnout a rozvášnit, ale na druhé straně, někdy taky mohou mít tvrdou či horkou hlavu a jdou si možná až příliš nekompromisně za svým. Každopádně, jsou to tito bouřliváci a idealisté, kdo dává svět do pohybu!

Voda

Mezi znamení vodního živlu patří Rak, Štír a Ryby. Voda - to je svět hlubin, citů a emocí. Dokáže být klidná i dravá, může vás očistit, ale můžete v ní taky utonout. Barvy vodního živlu jsou v odstínech modré, tyrkysové, ale taky fialové nebo růžové - mluvíme přece o citech! Lidé vodních znamení jsou hluboké a klidné duše s neobvykle silným prožíváním emocí, mimořádně vyvinutou intuicí a schopností hluboké lásky. Ovšem stejně jako hlubiny vod se dovedou rozbouřit, i jejich emoce a vnitřní svět se mohou stát v patřičných situacích dravými a tajuplnými! Jsou to právě vnímaví a citliví lidé vodního živlu, kdo ve světě pečuje o lásku, city a dobré vztahy mezi lidmi!

Vzduch


Pod vládou vzdušného živlu se narodili Blíženci, Váhy a Vodnáři. Vzduch je rychlý, proměnlivý, těžce polapitelný a pohotově se přemísťující - jakápak lidská kvalita tomu odpovídá? No přece myšlení, ideje a myšlenky! Ze vzdušných lidí přímo vyzařuje důvtip, bystrost a inteligence, baví je poznávání nového, spojování různorodého, hledání souvislostí a mají spoustu dobrých nápadů. Jsou však někdy tak trochu jako vítr - přinesou něco zajímavého, ale sami letí zase dál! Vzdušnému živlu patří modrá barva oblohy, jemně žlutá slunečních paprsků, a samozřejmě taky bílá, neviditelná jako vzduch samotný! Úkolem vzdušných znamení je přinášet novinky a posunovat myšlení lidstva kupředu!

Země

Mezi lidi zemského živlu patří Býci, Panny a Kozorozi. Země - to je konečně něco pevného a hmatatelného, na co si můžeme sáhnout, je to jistota, spolehlivost a zázemí! Přesně tyto kvality ztělesňují zemská znamení - přemýšlí prakticky, umí stát nohama pevně na zemi, na jejich pracovitost je spolehnutí. V duchu zemských barev hnědé, zelené a černé jsou solidní, klidní, vyrovnaní a stabilní. Na druhé straně mají pro materiálno i zvláštní slabost a umí být někdy až přílišní požitkáři nebo naopak perfekcionisti. Každopádně, díky nim svět pořád ještě funguje tak jak má, protože kdyby se nadšení, pocity a nápady neměly o co praktického opřít, daleko by se nedostaly!

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Čínský nový rok Krysy Čínský nový rok Krysy

25. ledna 2020 se začíná podle čínského kalendáře nový rok - a bude zasvěcen znamení Krysy. Víte, jaký...

Celý článek »