Reklama
 
Reklama
Reklama

Děsivá Pohádka! Prokletý statek probouzí naší nejtemnější lidské stránky

Posazená do malebné krajiny šumavských kopců, nedaleko od obce Čachrov, stojí dnes už polorozpadlé vesnice stavení. Kdysi hrdý statek, jehož historie se začala psát už v 16. století. Pojmenováno bylo Christlhof, později se název změnil na Pohádku .

Děsivá Pohádka! Prokletý statek probouzí naší nejtemnější lidské stránky (obrázek)

10. 10. 2018 –  Po několik generací zde hospodařila rodina Pangerlových, která zde žila spokojený život. Tedy do chvíle, než v roce 1828 vypukl v nedaleké obci Strážov požár, který spálil nejen skoro celou vesnici, ale hlavě klidnou atmosféru na statku Pohádka.

Podle pověsti totiž právě Pangerlovi ze statku svými klepy pobouřili lidi ze Střážova a namluvili jim, že za jejich shořelé domy může stará Růžena, podivná bába kořenářka, která žila v polorozpadlé chaloupce nedaleko tehdy honosného statku. Lidé se ošklivé staré baby báli, ale protože byla schopná bylinkářka, chodili si k ní pro léčivé bylinné směsi a tolerovali ji. Vše se změnilo právě po tragickém požáru v roce 1828. Pangerlova rodina tvrdila, že pořád je dílem staré Růženy. Lidé ze Střážova jim uvěřili a starou bylinkářku zlynčovali. Vypráví se, že když Růžena bolestivou smrtí umírala, nahlas proklela statek a jeho obyvatele.

Po druhé světové válce se musela rodina Pangerlových odstěhovat. Právě v této době dostal statek své malebné jméno Pohádka. Bohužel obyvatelům, kteří na něm žili pohádkový osud nepřinesl. Pohádka pro svůj nádherný výhled do Šumavské krajiny, nikdy nezůstala moc dlouho osiřelá, ale rodiny, které na ní žili potkával dost tragický osud. Mluví se o manželích, kteří zde tragicky zahynuli. Žena se zbláznila a v šíleném amoku ubodala její plačící dítě, sama si pak otevřela stejným nožem žíly na obou zápěstích. Muž se poté rozhodl spáchat sebevraždu oběšením. Další majitelku zase prý na Pohádce pronásledovali děsivé noční můry, ve kterých sama sebe viděla, jako vraždící monstrum, které se po nocích prochází po šumavských loukách a živí se krví zbloudilých vesničanů. Nakonec se rozhodla ze statku i se svou rodinou odejít.

Pohádka zůstala neobydlená až do roku 1991, kdy si ji pronajal jistý pan Ivan Roubal z Prahy. Slušně a nenápadně vyhlížející muž, který se zde věnoval chovu čínských prasat. Ivan Roubal až do příchodu na Pohádku nikdy neměl problém se zákonem. Jeho vražedné řádění. První oběti měl zabít už v roce 1991, ale vražda mu nikdy prokázána nebyla. Roubal se jezdil vyřádit i do rodné Prahy. V roce 1994 byl zatčen a v roce 2000 odsouzen na doživotí. Při výpovědi tvrdil, že ho k jeho činům nutily přízraky v jeho hlavě. Soudní psycholog, ale potvrdil, že Roubal je zcela při smyslech a nese plnou zodpovědnost za své jednání.

Pohádka se po Roubalově odchodu už nikdy nedočkala dalšího obyvatele, ale stala se vyhledávaným místem pro znalce paranormálních jevů a vyznavače esoteriky.

Článek pro vás připravila astroložka Izabela.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Na co si dát pozor ve vztahu - podle znamení Na co si dát pozor ve vztahu - podle znamení

Každý z nás dělá občas v lásce chyby! Víte, na co si musí dávat pozor právě to vaše znamení? Poradíme...

Celý článek »