Reklama
 
Reklama
Reklama

Energie Kundalini

Kundalini je velmi silná energie. Nachází se u kořene páteře každého člověka. Musí se nejprve probudit. Pokud se tak stane, stoupá nahoru podél celé páteře všemi čakrami, až dospěje ke korunní čakře. Někdy ji dokonce i překoná a dostane se až nad hlavu .

Energie Kundalini (obrázek)

25. 2. 2019 –  Kundalini znamená hadí sílu. Ta je ale hodně ztlumena u člověka, u kterého je běžný tělesný a duševní stav. Tato síla nemůže být ovlivněna běžnou vůlí. Jak jsem již zmínila, tato obrovská síla musí být nejprve probuzena. Může k tomu dojít soustavným a pilným cvičením. Například holotropním dýcháním, jógou, řízenou meditací a dalšími prvky. Ale v každém případě platí, že do čím vyšší sféry Kundalini vystoupá, tím větších schopností člověk nabyde.

Měla bych možná vysvětlit pojem holotropní dýchání. Je to v podstatě změněný stav vědomí. Lze ho dosáhnout například po použití látky LSD. Psychiatr a psychoterapeut Stanislav Grof ho začal zkoumat a přišel na to, že tohoto stavu lze dosáhnout i bez použití drog. A to zadržením dechu nebo naopak pravidelným hlubokým dýcháním. Není ale dobré, aby tento stav trénoval člověk sám doma, ale měl by být pod dohledem zkušeného terapeuta, který na něj bude dohlížet a případně ho bude umět vrátit zpátky, pokud by se tato metoda vymkla kontrole.

My se vydáme po cestě Kundalini. Začíná v první čakře, což znamená kořen a je znázorňována jako lotosový květ. První čakra znamená především mužskou sexualitu, tu ženskou najdeme ve druhé čakře. Třetí čakru najdeme za solar plexem a znamená citové vazby a mentální pochody. Ta čtvrtá je srdeční a objevíme ji naproti srdci. Jedná se o lásku a vztahy, nejen ke druhým lidem, ale především sama k sobě. Následuje krční čakra, která je na ohryzku a má na starosti komunikaci a vůli člověka. Čelní čakru najdeme mezi obočím a je spojena s intuicí. A temenní čakra přijímá energie a informace z kosmu.

Pokud se podaří projít všemi těmito čakrami, aniž bychom narazili na blok, náš život se jistě ubírá tím správným směrem a navíc můžeme trénovat práci s energií Kundalini. Určitě bychom ale měli mít za sebou delší čas meditací a různých alternativních způsobů, jak pracovat s energiemi, jako je například Reiki, Shamballa a podobně.

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzimní svádění podle znamení Podzimní svádění podle znamení

Čas letních lásek je dávno pryč, ale i podzim může být pěkně žhavý! Stačí vědět jak na to - využijte k...

Celý článek »