Reklama
 
Reklama
Reklama

Energie Kundalini

Kundalini je velmi silná energie. Nachází se u kořene páteře každého člověka. Musí se nejprve probudit. Pokud se tak stane, stoupá nahoru podél celé páteře všemi čakrami, až dospěje ke korunní čakře. Někdy ji dokonce i překoná a dostane se až nad hlavu .

Energie Kundalini (obrázek)

25. 2. 2019 –  Kundalini znamená hadí sílu. Ta je ale hodně ztlumena u člověka, u kterého je běžný tělesný a duševní stav. Tato síla nemůže být ovlivněna běžnou vůlí. Jak jsem již zmínila, tato obrovská síla musí být nejprve probuzena. Může k tomu dojít soustavným a pilným cvičením. Například holotropním dýcháním, jógou, řízenou meditací a dalšími prvky. Ale v každém případě platí, že do čím vyšší sféry Kundalini vystoupá, tím větších schopností člověk nabyde.

Měla bych možná vysvětlit pojem holotropní dýchání. Je to v podstatě změněný stav vědomí. Lze ho dosáhnout například po použití látky LSD. Psychiatr a psychoterapeut Stanislav Grof ho začal zkoumat a přišel na to, že tohoto stavu lze dosáhnout i bez použití drog. A to zadržením dechu nebo naopak pravidelným hlubokým dýcháním. Není ale dobré, aby tento stav trénoval člověk sám doma, ale měl by být pod dohledem zkušeného terapeuta, který na něj bude dohlížet a případně ho bude umět vrátit zpátky, pokud by se tato metoda vymkla kontrole.

My se vydáme po cestě Kundalini. Začíná v první čakře, což znamená kořen a je znázorňována jako lotosový květ. První čakra znamená především mužskou sexualitu, tu ženskou najdeme ve druhé čakře. Třetí čakru najdeme za solar plexem a znamená citové vazby a mentální pochody. Ta čtvrtá je srdeční a objevíme ji naproti srdci. Jedná se o lásku a vztahy, nejen ke druhým lidem, ale především sama k sobě. Následuje krční čakra, která je na ohryzku a má na starosti komunikaci a vůli člověka. Čelní čakru najdeme mezi obočím a je spojena s intuicí. A temenní čakra přijímá energie a informace z kosmu.

Pokud se podaří projít všemi těmito čakrami, aniž bychom narazili na blok, náš život se jistě ubírá tím správným směrem a navíc můžeme trénovat práci s energií Kundalini. Určitě bychom ale měli mít za sebou delší čas meditací a různých alternativních způsobů, jak pracovat s energiemi, jako je například Reiki, Shamballa a podobně.

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jak nejlépe ušetřit na dovolené? Jak nejlépe ušetřit na dovolené?

Letní radovánky pro vás nemusí být obávaný nápor na peněženku, jen to chce vědět, jak na to! Poradíme...

Celý článek »