Reklama
 
Reklama
Reklama

Existuje živá voda?

Všechny národy a kultury spojují legendy o zázračné vodě, která vrací mládí a život. Zobrazují tyto pověsti jen odvěké lidské přání, nebo pramen, který někdy někde existoval? Dávní i novodobí poutníci ho odjakživa hledají.

Existuje živá voda? (obrázek)

26. 6. 2019 –  Spolek nesmrtelných

Americký spisovatel, herec a moderátor Charlie Carlson (1945 - 2015), který se věnoval záhadným jevům a tématům, udělal v roce 1989 velmi zajímavý rozhovor s jedním mužem. Onen muž dosti věrohodně tvrdil, že je členem tajného spolku nesmrtelných, který sdružuje lidi z celého světa. Po letech pátrání prý spolek objevil pramen mládí, jehož tajemství přísně střeží. Pokud by ho odhalili veřejnosti, byl by pramen nejspíše zničen nebo komerčně zneužíván. Společenství si dalo za úkol zachovat pramen pro budoucí zasvěcence s tím, že „živá voda“ může být podána jen jedincům, kteří jsou přínosem celému lidstvu. Spolek má prý také vypracovanou strategii, jak utajit dlouhověkost svých členů. Tento muž prý vypadal na čtyřicet let, ale bylo mu údajně přes devadesát. Nad podobnými báchorkám by se dalo mávnout rukou, kdyby muž neukázal Carlsonovi i důkaz. Byly jím záznamy ze sčítání lidu, podle nichž bylo některým členům společenství i přes stodvacet let. Jejich identitu se ale Carlson zavázal nepublikovat.

Odvěké hledání pramene života

Zmínky o lokalitách s živou vodou existují ve spisech starých přes dva tisíce let. V 5. století před naším letopočtem se o takovém místě zmiňuje již antický historik Hérodotos. Kmen, jehož čelenové se dožívají běžně 120 let, prý žije kdesi v Etiopii. Indický spis Mahábhárata ze 4. století př. N. l. se také zmiňuje o takovém prameni. Zemi zázračného pramene hledal také známý vojevůdce Alexandr Veliký. Zjevně však nebyl úspěšný, protože zemřel ve věku 32 let. Po objevení Ameriky hledali dobyvatelé tento pramen také v Novém světě. Nejvíc prohledávanou oblastí byl Karibik, protože domorodci věřili, že existuje oblast zvaná Bimini, která mění starce v mladé chlapce a stařeny v dívky. Španělský conquistador Juan Ponce de Léón ji prý hledal velice pilně, protože toužil vyléčit svou impotenci a opět užívat života naplno. A tak objevil roku 1513 Floridu. Netušíme, zda mu tento objev jeho plánovaný cíl vynahradil, můžeme se však domnívat, že nikoliv. Právě na Floridě ve městě St. Augustin se však nachází dodnes turistická atrakce, Fontána mládí, kam jezdí hlavně zájezdy seniorů. Možná de Léón ke své smůle jen nenatrefil na správný pramen.

Živá a mrtvá voda


I z české Zlatovlásky a jiných pohádek víme, že když někdo hrdinovi usekl hlavu, stačí polít ránu mrtvou vodou a hlava přiroste, poté živou vodou a člověk ožije. Jde o klasický pohádkový motiv. Má však svůj odraz v realitě. U vrtných věží v Uzbekistánu byl totiž nedávno učiněn objev, a to vlastně pouhou náhodou. Vrtné soupravy je nutno chladit a naftaři zjistili, že pro tento účel funguje lépe voda s přebytkem záporných iontů. Zde pracující muži se někdy do těchto nádrží chodili koupat, jiná voda k dispozici nebyla a bylo to bez rizika. A zaregistrovali, že oděrky, řezné rány, odřeniny a další ranky se jim potom mnohem lépe hojí. Tím se odstartoval výzkum, který potvrdil hojivé účinky vody, která je elektrolyticky upravena. Kyselá voda je pak onou „mrtvou“, která dobře hojí, a zásaditá je tou „živou“, která udržuje správné pH v těle, pomáhá eliminovat nedostatky naší životosprávy a měřitelně dodává vitalitu. Potřebujeme obě. A dají se snadno vyrobit i doma nástavcem k vodovodu. Jak jen to lidové tvůrci pohádek věděli?

Článek pro vás připravila astroložka Gita.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzimní svádění podle znamení Podzimní svádění podle znamení

Čas letních lásek je dávno pryč, ale i podzim může být pěkně žhavý! Stačí vědět jak na to - využijte k...

Celý článek »