Reklama
 
Reklama
Reklama

Hypersenzitivní lidé - výhoda nebo mínus?

Vnímají více podnětů než většina ostatních a vnímají je intenzivněji. Nejsou slabší nebo silnější ani chytřejší nebo hloupější. Jsou jiní. Záleží na tom, jak se svou dispozicí naloží. Život s vysoce citlivou nervovou soustavou lze ocenit jako dar, ale může být i velkou zátěží.

Hypersenzitivní lidé - výhoda nebo mínus? (obrázek)

2. 1. 2017 –  Vynakládají nemalou námahu na to, aby zůstali vyrovnaní a zdraví, aby se nezapletli do špinavostí a konfliktů, kterým jsou vystaveni. Neustále se očišťují od negativních energií. První si všimnou nespravedlivosti a jsou ochotni utvářet svět lidštějším a lepším.

S hypersenzitivitou se lidé rodí, je jich mezi námi kolem 15%. Můžete ji nazvat přecitlivělostí, ale také vnímavostí. A to velmi výjimečnou! Možná mezi ně patříte, možná ne, ale jistě se vám vyplatí o nich vědět.

Vysoká senzitivita může s člověkem nepěkně cloumat


Jste příliš citliví? - potácíte se v rozporu. Máte povahové zvláštnosti, které jsou v různých kulturách ceněny jinak. U nás jsou společensky hodnoceny spíše negativně. Trpíte tedy nejen vy, ale i vaše okolí. Těch, které naše společnost potřebuje nejvíce, si většinou cení nejméně.

Dostáváte se snadno do stresu. Spousta podnětů je pro vás příliš intenzivní a vyčerpávající. Jste zranitelnější a potřebujete více času v klidu o samotě k obnovení sil. Někdy se domníváte, že jste vadní, protože vás ruší a unavuje hlasitá hudba nebo třeba jen plná ulice lidí.

Toužíte pochopit sebe i svět kolem, ale zmítáte se v pochybnostech o sobě samých. Máte nízké sebevědomí. Trpíte úzkostí, nespavostí a depresí. Na vině je obecná tendence západního světa, zapůsobit co nejlépe na své okolí.

Kdo umí s citlivostí zacházet, nemusí být v nevýhodě

Když vám dá život do vínku vysokou senzitivitu, naučte se hlídat si podněty, kterým se vystavujete. Když potřebujete, stáhněte se do ulity. Mnoho senzitivních lidí trpí, lze to však vnímat jako velkou příležitost. Máte šanci ji ve svém životě uplatnit.

Záleží na úhlu pohledu. Znáte to, buď vidíte sklenici zpola prázdnou, nebo zpola plnou. Co je lepší a který z pohledů vám usnadní život? Vysoká citlivost vás limituje. Ovládněte své pocity a stres a své předpoklady využijte ve svůj prospěch.

Přínosem pro celou společnost je třeba vaše empatie. Nikdo se neumí vcítit do druhých tak jako vy. Přemýšlíte, uvažujete a všímáte si více než ostatní. Vycítíte, co lidé potřebují a jak jim je. To vám pomůže stavět si krásné a hluboké vztahy s rodinou a blízkými. V práci poznáte, kdy se třeba blíží konflikt a dokážete lépe vyjednávat.

Vaše mínus, jejich plus? Nebo je to opačně?


Pro vás i pro ostatní jsou vaše předpoklady především příležitost! Vnímání je slabým místem mnoha senzitivních lidí. Je ale zároveň i zvláštním talentem. Vysoká senzitivita se stane tím, čím vlastně je: nadáním pro velké vnitřní bohatství. A když jste bohatí, můžete obdarovat ostatní.

Doprovodným jevem zvýšené citlivosti jsou představivost, spiritualita a kreativita. Jak uvádí držitelka Pulitzerovy a Nobelovy ceny za literaturu Pearl S. Buck: "Opravdu kreativní mysl v jakémkoliv oboru není nic víc než toto: Člověk narozený neobvykle - nelidsky citlivý. Pro něj... dotek je rána, zvuk je hluk, neštěstí je tragédie, radost je extáze, přítel je milenec, milenec je bůh a selhání je smrt."

Mezi známými a slavnými lidmi je mnoho těch, kteří trpěli touto „poruchou“. Patřil k nim Albert Einstein, Mahátma Gándhí, Joanne Rowlingová, Matka Tereza a další. Vezměte si z nich příklad a nenechte se nikým odradit.

Článek pro vás připravila astroložka Juliana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Svatojánská noc Svatojánská noc

Svatojánská noc je svátek, který se slaví v předvečer 24. června, což je svátek proroka ctnosti a...

Celý článek »