Reklama
 
Reklama
Reklama

Jahodový úplněk vás vystřelí do světa

17. června v 10.30 bude ta pravá doba vyrazit na cesty. Vyzve nás k tomu úplněk ve znamení Střelce. Kromě tohoto veselého a divokého úplňku zde hrají roli i opozice dvou významných planetárních obrů: Jupitera a Saturna.

Jahodový úplněk vás vystřelí do světa (obrázek)

12. 6. 2019 –  Střelec je veselé a neposedné znamení. Je také velice činorodý. Velmi výstižnou alegorií pro toto znamení je příměr se střelcovým šípem: Střelec prostě vystřelí kamkoliv do světa a pudově jde za svým šípem. Úplněk ve Střelci však nebude ovlivňovat jen toto znamení, ale i všechny ostatní zrozence. Prostě se od Střelců jejich neposedností nakazíme. Červen, krásné počasí a bující příroda jsou pro cestování dobrou motivací. V kurzu bude jak naše domovina, kterou rádi projdeme třeba s batohem či projedeme na kole, tak i všemožné končiny světa. Ale pozor, cestovatelské touhy budou souviset i s pracovními ambicemi. Mnohým z nás se vyskytnou příležitosti odjet na stáž nebo nabídky nové práce v cizině. Je správná doba se nezaleknout a zvednout tuto hozenou rukavici. Luna ve Střelci nám bude pomáhat a je šance, že rozhodně pro svůj život více získáme, než bychom mohli ztratit.

Opozice Jupitera na Slunce (10. června), která se v této době také vyskytne, bude našim vzletům napomáhat, ale má i svá rizika. Vybudí nás totiž k velkému furiantství a požitkářství. Jupiter nás bude svádět k novým zážitkům a zkušenostem, ochutnávání nových jídel, poznávání nových končin a lidí. Naše peněženka bude stále otevřená, a tak je zde nebezpečí, že když si nebudeme finance hlídat, můžeme se octnout na suchu. A také si můžeme přeplácat žaludek jídly, které nám způsobí pěknou gastritidu, nebo se dokonce opít do pořádné kocoviny. Pokud tedy chcete toto období zvládnout se ctí a mít na něj hezké vzpomínky, aspoň trochu se kontrolujte. Nebo si na cesty vezměte parťáka, který to bude dělat za vás.

Také opozice Saturna ke Slunci (9. června) napovídá, že dařit se vám bude dál od domova i od pomáhající rodiny. Je prostě čas na zkušenou. Je zajímavé, jak obě obří planety z našeho domácího vesmírného okolí hrají stejnou hru jako úplněk ve Střelci a táhnou nás z domova do světa. Saturn v opozici vám také pomůže kompenzovat rozhazovačné tendence, ke kterým navádí Jupiter. Saturn umí počítat, svět je pro něj otevřená kniha a ví, z čeho může co nejlépe získat. Pokud se jím necháte ovládnout, může u některých jedinců způsobit dočasnou vypočítavost a aroganci. Jinými slovy tendenci myslet si, že jsem nejchytřejší a že na mě nikdo nemá. To by vám, obzvlášť v cizině, mohlo způsobit vztahové komplikace. Pokud se budete vytahovat na nové známé nebo je využívat, mohou se od vás odvrátit - a v cizině se bez přítele nikdo neobejde. Proto se vezte na vlně chytrého Saturna, ale nebuďte v jeho vleku. Vaše morální síla a zdravé city k lidem, ke světu i k sobě musejí zůstat ve vašich rukou.

Na obloze budou v noci po celý červen také viditelná „Noční svítící oblaka“ (tzv. NLC). Do jisté míry jsou vidět každé léto, ale nyní bude období na tento úkaz obzvlášť bohaté. Souvisejí s meteorickým prachem a kolísáním sluneční aktivity. Budou tvořit úžasnou romantickou kulisu pro noční schůzky v přírodě či pro táboření. Jejich vliv na lidskou mysl a city se bude projevovat vzrušením a touhou po dobrodružství.

Indiáni nazývali tento úplněk „Jahodovým“. Vyznačoval totiž krátké období první sklizně, nejen jahůdek, ale různých dalších časných plodů. Přeneseně jej můžeme vztáhnout také na první letošní sklizeň plodů naší práce, kterou jsme v tomto roce odvedli sami na sobě. Pokud budete cestovat v rámci dovolené, můžete si v klidu provést první bilanci, pokud budete na cestách pracovně, dá se očekávat, že odezva na vaši profesionalitu přijde právě tam.

Co se zdraví týče, je vidět, jak je vesmír vzájemně v souladu. Střelec nás nabádá, abychom si dali pozor na kosti, kyčle, stehna, kříž a spodní část páteře a také na játra. Proto dejte během cestování pozor na to, jak se hýbete, buďte opatrní při horských výstupech či sportu a také šetřete s alkoholem. Pak budou vaše cesty bezpečné a ovoce vašich aktivit dobré.

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Talent vašich dětí podle znamení Talent vašich dětí podle znamení

Každé znamení má jiné schopnosti a vlohy. Když u svých ratolestí podpoříte to, v čem jsou dobří podle...

Celý článek »