Reklama
 
Reklama
Reklama

Jaké jsou vaše bylinky podle znamení zvěrokruhu?

O mocné síle bylinek se nedá ani chvíli pochybovat. Někomu sedí čaje, koupele, odvary anebo obklady. Jiný podlehne kouzlu masážních olejů či alkoholových výtažků z léčivých rostlin. Jaká bylinka je pro vás nejlepší podle znamení zvěrokruhu?

Jaké jsou vaše bylinky podle znamení zvěrokruhu? (obrázek)

24. 6. 2019 –  Beran
Pro Berany je typický aktivní způsob života, proto jsou často vyčerpaní a nemocní. Nedokážou jen tak nečinně sedět, a už vůbec ne odpočívat. Potýkají se s bolestmi hlavy a nespavostí. Berani potřebují do těla dostat byliny podporující imunitu. V tomto ohledu jim pomůže chmel, černý bez i česnek.

Býk

Zrozenci Býka mívají dobrou zdravotní kondici, ale často trpí obezitou. Určitě by měli vyzkoušet odvary z artyčoku, mateřídoušky či puškvorce. Zjara se jim bude hodit podběl a jitrocel. Pro celkovou desinfekci těla jim padne jako ulitá petržel zahradní.

Blíženci
Blíženci jsou neustále v pohybu a žijí až bláznivým tempem. Když onemocní, nikdy se nedoléčí. Pro uklidnění mysli by měli užívat odvary z meduňky anebo kozlíku zahradního. Při kašli pomůže odvar z lněného semínka. Luční kmín osvěží jejich paměť, na kterou jsou tak pyšní.

Rak

Raci mají většinou výborný zdravotní stav, ale propadají depresím. Neustále přemýšlí, co je čeká v budoucnosti. Rovněž mají sklony k přibírání na váze. Určitě zabere zázvor, mátový čaj. Raci nedají dopustit na mátu peprnou, protože má zklidňující účinky a bojuje s nadváhou.

Lev
Pro Lva je zdravotní kondice vším, ale často podléhají problémům se srdcem. Krevní tlak ochrání odvary z heřmánku, třezalky tečkované a měsíčku zahradního. Dobrou náladu jim udrží bazalka, kardamom a koriandr. Zmírnění bolesti při námaze má arnika.

Panna

Největším problémem Panny je trávicí systém. Panny jsou gurmáni, ovoce a zelenina je pro ně spíše tabu. Dobré trávení zaručí sléz maurský. Aby zabránili kožním nemocem, měli by nosit bavlněné oblečení. Proti stresu zabere čaj z majoránky a při nachlazení černý bez a eukalyptus.

Váhy

Váhy nevedou aktivní život, měli by své tělo občas rozpohybovat. Jejich strašákem je močový měchýř. Urologické čaje z břízy a zlatobýlu jistě zaberou. Při obrovském pracovním tempu se neobejdou bez mateřídoušky a meduňky. Bolest hlavy odežene sporýš lékařský.

Štír
Zrozenci Štíra přemýšlejí o věcech mezi nebem a zemí, proto trpí nespavostí. Určitě pomůže čaj z meduňky a odvary z vřesu. Pro snížení vysokého krevního tlaku poslouží česnek. Skvělou náladu udrží ostružinové listí a pelyněk. Navíc dokonale pročistí tělo.

Střelec
Klíčovou obtíží Střelců jsou játra a trávení. Popíjení odvarů z pampelišky se vše napraví. Pampeliška se hodí i do salátů. Perfektně povzbuzuje a snižuje hladinu krevního cukru. Játra uklidní čekanka. Rovněž se postará o podporu trávení, protože Střelci mají sklony k přejídání.

Kozoroh
Kozoroh o své zdraví pečuje, ale občas se pracovně vyčerpá. Největší problémy má s koleny, kostmi a klouby. Jeho vysvobozením je pravidelný pohyb, který mu moc nejde do noty. Bolest kloubů omezí koupel z březového listí a pokožku zklidní odvar z přesličky rolní.

Vodnář
Vodnářovy kritické oblasti jsou trávící systém, krevní oběh a játra. Skvěle jim sedne meduňka a kozlík lékařský. Trávení zlepší majoránkový čaj. Kozlík lékařský se postará o potíže s nespavostí a odežene úzkost. Majoránka desinfikuje a pomáhá při nachlazení.

Ryby
Síla bylinek je pro Ryby klíčová. Jejich neklidnou mysl a srdce zklidní čaj z hlohu. Ryby mají často problémy s krevním tlakem a nervy, i v tomto ohledu je hloh to nejlepší. Z nachlazení je rychle vytáhne podběl či anýz. Ryby mají ovšem sklon to s bylinkami trochu přehánět, což by neměly.

Článek pro vás připravila numeroložka Adriana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzimní svádění podle znamení Podzimní svádění podle znamení

Čas letních lásek je dávno pryč, ale i podzim může být pěkně žhavý! Stačí vědět jak na to - využijte k...

Celý článek »