Reklama
 
Reklama
Reklama

Jaké jsou vaše bylinky podle znamení zvěrokruhu?

O mocné síle bylinek se nedá ani chvíli pochybovat. Někomu sedí čaje, koupele, odvary anebo obklady. Jiný podlehne kouzlu masážních olejů či alkoholových výtažků z léčivých rostlin. Jaká bylinka je pro vás nejlepší podle znamení zvěrokruhu?

Jaké jsou vaše bylinky podle znamení zvěrokruhu? (obrázek)

24. 6. 2019 –  Beran
Pro Berany je typický aktivní způsob života, proto jsou často vyčerpaní a nemocní. Nedokážou jen tak nečinně sedět, a už vůbec ne odpočívat. Potýkají se s bolestmi hlavy a nespavostí. Berani potřebují do těla dostat byliny podporující imunitu. V tomto ohledu jim pomůže chmel, černý bez i česnek.

Býk

Zrozenci Býka mívají dobrou zdravotní kondici, ale často trpí obezitou. Určitě by měli vyzkoušet odvary z artyčoku, mateřídoušky či puškvorce. Zjara se jim bude hodit podběl a jitrocel. Pro celkovou desinfekci těla jim padne jako ulitá petržel zahradní.

Blíženci
Blíženci jsou neustále v pohybu a žijí až bláznivým tempem. Když onemocní, nikdy se nedoléčí. Pro uklidnění mysli by měli užívat odvary z meduňky anebo kozlíku zahradního. Při kašli pomůže odvar z lněného semínka. Luční kmín osvěží jejich paměť, na kterou jsou tak pyšní.

Rak

Raci mají většinou výborný zdravotní stav, ale propadají depresím. Neustále přemýšlí, co je čeká v budoucnosti. Rovněž mají sklony k přibírání na váze. Určitě zabere zázvor, mátový čaj. Raci nedají dopustit na mátu peprnou, protože má zklidňující účinky a bojuje s nadváhou.

Lev
Pro Lva je zdravotní kondice vším, ale často podléhají problémům se srdcem. Krevní tlak ochrání odvary z heřmánku, třezalky tečkované a měsíčku zahradního. Dobrou náladu jim udrží bazalka, kardamom a koriandr. Zmírnění bolesti při námaze má arnika.

Panna

Největším problémem Panny je trávicí systém. Panny jsou gurmáni, ovoce a zelenina je pro ně spíše tabu. Dobré trávení zaručí sléz maurský. Aby zabránili kožním nemocem, měli by nosit bavlněné oblečení. Proti stresu zabere čaj z majoránky a při nachlazení černý bez a eukalyptus.

Váhy

Váhy nevedou aktivní život, měli by své tělo občas rozpohybovat. Jejich strašákem je močový měchýř. Urologické čaje z břízy a zlatobýlu jistě zaberou. Při obrovském pracovním tempu se neobejdou bez mateřídoušky a meduňky. Bolest hlavy odežene sporýš lékařský.

Štír
Zrozenci Štíra přemýšlejí o věcech mezi nebem a zemí, proto trpí nespavostí. Určitě pomůže čaj z meduňky a odvary z vřesu. Pro snížení vysokého krevního tlaku poslouží česnek. Skvělou náladu udrží ostružinové listí a pelyněk. Navíc dokonale pročistí tělo.

Střelec
Klíčovou obtíží Střelců jsou játra a trávení. Popíjení odvarů z pampelišky se vše napraví. Pampeliška se hodí i do salátů. Perfektně povzbuzuje a snižuje hladinu krevního cukru. Játra uklidní čekanka. Rovněž se postará o podporu trávení, protože Střelci mají sklony k přejídání.

Kozoroh
Kozoroh o své zdraví pečuje, ale občas se pracovně vyčerpá. Největší problémy má s koleny, kostmi a klouby. Jeho vysvobozením je pravidelný pohyb, který mu moc nejde do noty. Bolest kloubů omezí koupel z březového listí a pokožku zklidní odvar z přesličky rolní.

Vodnář
Vodnářovy kritické oblasti jsou trávící systém, krevní oběh a játra. Skvěle jim sedne meduňka a kozlík lékařský. Trávení zlepší majoránkový čaj. Kozlík lékařský se postará o potíže s nespavostí a odežene úzkost. Majoránka desinfikuje a pomáhá při nachlazení.

Ryby
Síla bylinek je pro Ryby klíčová. Jejich neklidnou mysl a srdce zklidní čaj z hlohu. Ryby mají často problémy s krevním tlakem a nervy, i v tomto ohledu je hloh to nejlepší. Z nachlazení je rychle vytáhne podběl či anýz. Ryby mají ovšem sklon to s bylinkami trochu přehánět, což by neměly.

Článek pro vás připravila numeroložka Adriana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jak nejlépe ušetřit na dovolené? Jak nejlépe ušetřit na dovolené?

Letní radovánky pro vás nemusí být obávaný nápor na peněženku, jen to chce vědět, jak na to! Poradíme...

Celý článek »