Reklama
 
Reklama
Reklama

Kouzelné vánoční květiny

Rostlinám je od pradávna přisuzována magická moc. V tajemném čase Vánoc jejich kouzelná síla roste, naučte se jí využívat ve svůj prospěch. Dosáhnete tak lásky, zdraví i ochrany před vším negativním!

Kouzelné vánoční květiny (obrázek)

10. 12. 2018 –  Vdáte se letos?

Ženy a dívky toužící po sňatku by se měly vydat 4. prosince, na svátek panny a mučednice Barbory, nařezat třešňové větvičky. Větévky se mají řezat za svítání a ze stromku nejméně deset let starého. Ratolesti se pak odnesou domů do tepla a dají se do vázy. Když snítky na Štědrý den vykvetou, můžete se těšit na svatbu do roka a do dne!

Polibek pod jmelím

Jmelí bylo posvátnou rostlinou keltských druidů. Díky své stálozelené barvě symbolizovalo život. Jeho lepivá semena zas dokázala udržet milence pohromadě. Na Vánoce má větévka jmelí přinést do domu štěstí a požehnání. Podle starodávných zvyků by měla při štědrovečerní večeři viset nad stolem, aby zaručila blahobyt. První zapálené svíčce na stromečku pak má každý ze stolovníků pošeptat svoje přání, které mu kouzelné jmelí splní. V anglosaských zemích se zase zrodila tradice, podle níž má muž právo políbit každou dívku stojící pod jmelím. Po každém polibku se ale z větévky musí utrhnout jedna kulička.

Rudý květ

Stará aztécká legenda vypráví, že Poinsettia, známá víc jako vánoční hvězd a, se zrodila z několika kapek krve ze zlomeného srdce jedné nešťastně zamilované místní bohyně. Proto má tak oslnivě rudé květy. Vás by ale před zlomeným srdcem měla ochránit.

Talisman proti všemu zlému

Nádherná vánoční rostlina cesmína byla za posvátnou považována již starými druidy. V anglicky mluvících zemích nesměla proto o vánočních svátcích v domě chybět. V posledních letech můžeme cesmínu čím dál častěji vidět na pultech v českých květinářstvích. V čem je tak jedinečná? Větvička cesmíny zavěšená v okně totiž dokáže ochránit členy domácnosti před zlými duchy a čarodějnicemi. Všechna zlá kouzla spolehlivě odrazí. Největší moc má, když ji utrhnete při zimním slunovratu.

Záruka věrnosti


Stálozelený břečťan považovali za posvátný Keltové i staří Germáni. Dům porostlý břečťanem dokázal ochránit před vším zlým přicházejícím z venku. Na Vánoce se kousky břečťanu stříhaly a používaly k výzdobě. Měly zaručit manželskou věrnost a pevné přátelství.

Pravdomluvná broskvoň

Broskev byla již v dobách renesance atributem pravdy. Jestli chcete zjistit, kdo z vašich z známých je pravdomluvný a kdo vás naopak klame, stačí v poledne 4. prosince uříznout větvičku z broskvoně a myslet na danou osobu. Větévku pak dejte stejně barborku doma do vody a počkejte do Štědrého dne. Když snítka rozkvete, úmysly daného člověka jsou čisté. Když zůstane suchá, mějte se před ním na pozoru!

Lístky břízy jako záruka zdraví

Velmi podobný zvyk se vžil i s břízou. Jelikož se jedná o strom, kterému se daří takřka všude, slouží jako symbol zdraví. Jestli chcete zjistit, jak budete v následujícím roce zdraví, uřízněte na svátek sv. Barbory větvičku břízy. Když bude mít na 1. svátek vánoční lístky, budete mít v příštím roce pevné zdraví.

Chmel je klíčem k tajemství

Podle starých pověstí by měl ten, kdo se o Štědrém večeru schová poblíž chmeloviště vidět malý zázrak. Před půlnocí se ze země začnou klubat malé výhonky chmelu, které s úderem posledního zvonu o půlnoční mši zase zmizí. Kdo si však stihne jeden výhonek utrhnout a donést domů před svítáním, bude mít doma malou virguli, které mu ukáže podzemní prameny i cestu k zakopanému pokladu!

Rostliny se dají o Vánocích použít k řadě dobrých věcí. Je jen na vás, kterou magickou květinu si vyberete!

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzimní svádění podle znamení Podzimní svádění podle znamení

Čas letních lásek je dávno pryč, ale i podzim může být pěkně žhavý! Stačí vědět jak na to - využijte k...

Celý článek »