Reklama
 
Reklama
Reklama

Kouzlo velikonočních kraslic

Podle prastarých zvyků dostávají koledníci o Velikonocích za odměnu malovaná vajíčka. Víte ale, co jejich barva přesně znamená, nebo co všechno jí můžete danému koledníkovi říct? Čtěte dál a porozumějte řeči kraslic!

Kouzlo velikonočních kraslic (obrázek)

15. 4. 2019 –  Ochranná skořápka

Vejce má zvláštní tvar, ať ho postavíte jakkoli, vždy bude vrcholem vzhůru. Jeho skořápka má ochranný charakter, jestli se chcete cítit bezpečně ukrytí jako žloutek ve vajíčku, stačí, abyste na Velikonoce vzali jedno syrové vejce a posadili ho na talířek posypaný moukou a cukrem. Pak sepněte ruce a poproste svoje předky, aby ochránili vás i váš domov. Vezměte také trochu silného alkoholu (nejlépe vodky nebo slivovice) a symbolicky jím pokapejte vejce. Pár kapek by mělo dopadnout i na podlahu v kuchyni. Na závěr rituálu prohlaste: „Mocní předkové, pijte a žijte s námi v míru dnes i po celý rok!“ Duchové vašich předků se vás už postarají.

Ukrytý život

Vejce je od pradávna považováno za symbol plodnosti, života a jara. Zdobili je už staří Egypťané nebo Peršané. V pohanských dobách na našem území připomínalo Bohyni Matku, která dokázala oplodnit sebe a stvořit tak svět. Vaječná skořápka něco skrývá, je jako hrob, v němž se přesto skrývá život. V tom spočívá spojení mezi zmrtvýchvstáním Ježíše a velikonoční kraslicí.

Barvy mluví

Vejce darované z pravé lásky musí být červené a plné! Prázdná skořápka znamená i prázdné city. Červená barva pak představuje lásku, vášeň, životní energii i krev, kterou prolil Kristus o Velikonocích. Zelené vejce má zas přilákat peníze a prosperitu. Má spojitost s jarní vegetací, která bude bujet stejně jako peníze ve vaší peněžence. Stačí zavěsit tři zelená vejce nad jídelní stůl. Zlatá barva vejce je malým Sluncem, které má prozářit vaši domácnost stejně jako jarní paprsky. Modré vejce darujte pokud jsou vaše city naprosto čisté, ztělesňuje totiž čistotu, víru i svěcenou vodu.

Doufáme, že už víte, jaké vejce komu letos darujete. Pamatujte, že nejdůležitější je, abyste je zdobili s láskou a darovali je přímo od srdce!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jeseteří úplněk ve Vodnáři Jeseteří úplněk ve Vodnáři

Úplněk, magická doba, kdy lidské duši vládnou city a emoce, kdy je intuice vybuzená na maximum a...

Celý článek »