Reklama
 
Reklama
Reklama

Kundalini - hadí síla ve vašem těle!

Je to síla, která ve vás dřímá jako spící had, ale můžete ji probudit a pak prostoupí celým vašim tělem! Seznamte se s kundalini!

Kundalini - hadí síla ve vašem těle! (obrázek)

22. 1. 2020 –  Čakry, hadí síla a moudrost staré Indie

Kundalini je podle starobylé indické tradice magická síla, která prostupuje vaším tělem podél páteře směrem vzhůru a propojuje všechny čakry. Tato tajuplná energie se znázorňuje pomocí symbolu hada, který u většiny lidí jenom dřímá, ale vaším úkolem je probudit ho, a pak se teprve začnou dít věci!

V našem těle se nachází sedm hlavních čaker - první, nejspodnější, které se říká kořenová čakra, se nachází u spodní části páteře poblíž intimních partií, zatímco ta nejvyšší nahoře na temeni hlavy. Spící hadí síla se znázorňuje jako stočený had někde v podbřišku u kořenové čakry. Pokud se člověku povede probudit a otevřít své čakry, pak kundalini stoupá vzhůru jednu po druhé a prostupuje celým tělem!

Jak probudit spícího hada

Tradiční způsob k probuzení hadí síly je prostřednictvím pravidelného dlouhodobého cvičení speciálních jógových nebo tantrických technik. Právě ony zajistí, že se vaše energetická centra postupně otevřou k prostoupení hadí sílou. Kundalini se však může probudit i v meditaci nebo díky zpívání manter. Probuzená hadí síla se zobrazuje jako had, který se ovíjí kolem vaší páteře a postupně všech jednotlivých čaker. Zpočátku dochází k probuzení hadí síly vždy pouze na chviličku, a pak opět sestoupí zpátky do nižších čaker. Teprve když už získá člověk praxi, se mu může povést udržet ji v bdělém stavu dlouhodoběji.

Lidé, kteří měli to štěstí, nebo taky trpělivost a vytrvalost zažít probuzení kundalini, popisují neobvyklé a výjimečné extatické pocity, které vám probuzená hadí síla ve vašem těle může přinést! Mohou ovšem být tak silné a intenzivní, že z toho člověku přijde dokonce až špatně! Způsobí vám například třesení, brnění, nekontrolovatelné pohyby nebo různé podivuhodné vize. Takže pozor na ni, i toho dobrého moc škodí a může to být pro nepřipraveného člověka dvousečná zbraň!

Pozor, ať se vám z toho nezatočí hlava!

Podle hinduistické tradice, když úplně probuzená energie kundalini prostoupí celým tělem člověka až úplně vzhůru, člověk dosáhne osvícení. A to znamená, že získává privilegium vystoupit z nekonečného kruhu reinkarnací a karmy a nemusí se již znovu zrodit na Zemi a do pozemského utrpení. A to zní lákavě, nemyslíte?

Pokud toužíte vyzkoušet nějaké z technik pro probuzení hadí síly, rozhodně se vyplatí jít na to opatrně. Nezapomínejte, že aktivace čaker a probuzení kundalini, která začne prostupovat vaším tělem s neobvyklou sílou, může způsobit někdy až fyzicky nepříjemné a špatné pocity. A to hlavně pokud se to všechno stane příliš rychle a brzy, aniž by na to byl člověk vnitřně patřičně připraven. A to většina z nás zatím není - co si budeme povídat! Takže pozor na to - snažit se o takhle silné a intenzivní prožitky pomalu a postupně je rozhodně bezpečnější než chtít mít všechno co nejdřív! Pracovat na otevírání svých čaker a postupném probouzení magické hadí síly ve vašem těle se však rozhodně vyplatí - jen je potřeba jít na to s rozvahou a nejlépe i s osvědčeným mistrem nebo učitelem!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku

Říjen je, co se úplňků týče, zvláštním obdobím. Máme totiž dva úplňky v jednom měsíci: a to 1. října v...

Celý článek »