Reklama
 
Reklama
Reklama

Kvílení vlkodlaků

Středověk v Evropě se neobešel bez neobyčejných násilností, mnohdy s velmi bizarními důvody. Jistě si nemusíme připomínat množství obětí vykonstruovaných procesů s čarodějnicemi, jež po mnohahodinovém mučení vyslovily doznání a byly upáleny. Kromě toho je doloženo, že podobné procesy probíhaly i s vlkodlaky.

Kvílení vlkodlaků (obrázek)

27. 7. 2020 –  Kladivo na Lykantropy

Tyto procesy, stejně jako hony na čarodějnice, mají původ ve Švýcarsku, kolébce puritánství. Hojný počet honů na vlkodlaky je zaznamenán také v Německu, Francii a v dnešním Estonsku. Myšlenka lykantropie se ale objevuje mnohem dříve. Mezi Vikingy existovali takzvaní “Vlčí muži“ - berserci, kteří byli nejodvážnějšími a nejobávanějšími válečníky. Staří Germáni obecně věřili, že urození předci se po smrti vraceli na svět v podobě vlka. Ostatně, dodnes dostávají chlapci jména jako Wolfhard, Wolfbrand či Wolfgang. Obyvatelé slovanských a baltských oblastí zase uctívali vlka jako božstvo nepředvídatelného temperamentu - mohl být ochráncem, ale náhle se bez varování proměnit v krvelačnou bestii. To vše přispělo k tomu, že křesťanský středověk nahlíží na pohany uctívané vlky jako na Ďáblovy posly.

Vlkodlak z Bedburgu

Nejslavnějším vlkodlakem je bezpochyby Peter Stumpp, známý také jako “Vlkodlak z Bedburgu“. Šlo o bohatého farmáře, jenž ovdověl a žil se svými dvěma dětmi - patnáctiletou dcerou Sibyl a synem neznámého věku. Také se vědělo, že udržoval intimní vztah se vzdálenou příbuznou Katharinou Trumpovou. V roce 1589 prošel Stumpp jedním z nejvíce šokujících vlkodlačích procesů v dějinách. Během natahování na skřipec se přiznal k tomu, že od svých 12 let praktikuje černou magii. Dále prozradil, že mu sám Satan daroval čarovný opasek, pomocí něhož se měnil v nenasytného netvora lačnícího po krvi. Prý rdousil kozy, ovce a jehňata, ale také muže, ženy i děti. Pod hrozbou mučení též doznal, že zabil a snědl čtrnáct dětí, dvě těhotné ženy, z jejichž děloh vyndal zárodky a za syrova pozřel jejich horká srdce. Ta později popsal jako vybrané lahůdky. Jedno z těchto čtrnácti dětí měl být i jeho vlastní syn, jemuž prý sežral mozek. Stumpp byl obviněn nejen z vražd a kanibalismu, ale také z incestního vztahu se svou dcerou. Ta byla spolu s ním odsouzena k smrti, stejně jako Katharina, vzdálená příbuzná, jejíž poměr se Stumppem byl rovněž posouzen jako krvesmilstvo. Stumpp se navíc doznal k několikanásobným stykům se succuby, které mu posílal sám Ďábel. Stumpp byl popraven rozčtvrcením a jeho tělo bylo spáleno, aby se nemohl po smrti navrátit a páchat zlo. Spálena byla i těla jeho dcery Sibyl a milenky Kathariny, které byly popraveny oběšením.

Psi Boží

Z Livonska, oblasti u baltského moře, známe také případ “hodného lykantropa“, známého z případu Livonského vlkodlaka. Když v roce 1691 jürgensburští soudci (Jürgensburg leží na území Lotyšska, asi 100 km na východ od Rigy) navštívili osmdesátníka Thiese z Kaltenbrunu, rozhodně nehodlali vést proces s vlkodlakem. Museli jej vyslechnout, protože byl svědkem krádeže v kostele, s níž ovšem neměl nic společného. Avšak bylo jim řečeno, že se mezi lidmi ví o tom, jak se starý Thies paktoval s ďáblem a že byl vlkodlak.

Thies poslední bod ochotně připustil. Jistě, on býval vlkodlakem, ale již před deseti lety s tím přestal. Ve vlčí podobě se se svými kumpány vydával do pekla, aby zde bojovali s čaroději, kteří se zmocnili budoucí úrody. Thies se ovšem nesetkal s pochopením vyšetřovatelů. Mysleli si, že zhřešil, a že byl posednut ďáblem. Šlo jim o to, aby odhalili nepravděpodobnost jeho příběhů a donutili ho přiznat se ke spolčení s ďáblem. Avšak stařec trval na svém a za spojence ďábla označil své nepřátele: v pekle byli čarodějníci, což byli ďáblovi služebníci, zatímco vlkodlaci byli "psi Boží". Čarodějové prý stolovali v pekle s Ďáblem, ale vlkodlaci tam vtrhli jen pro budoucí úrodu a rychle prchli, aby se vyhnuli železným bičům ďáblových strážných. Thies také dodal, že duše vlkodlaků šly po smrti do nebe, zatímco duše čarodějů uchvátil ďábel.

A pozor, vlkodlaci se obvykle právě o Úplňku mění do zvířecí podoby. A ten nastane již příští týden, 3.8.2020 v 17:58.

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jeseteří úplněk ve Vodnáři Jeseteří úplněk ve Vodnáři

Úplněk, magická doba, kdy lidské duši vládnou city a emoce, kdy je intuice vybuzená na maximum a...

Celý článek »