Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická moc novoluní

Nov, neviditelný protějšek úplňku. Ale jeho síla a vliv na náš život jsou mnohem silnější, než si myslíte! Naučte se využívat jej ke svému prospěchu - nejbližší nastane již tento čtvrtek, 17.9. ve 13.00!

Magická moc novoluní (obrázek)

14. 9. 2020 –  Skrytý sourozenec úplňku

Nov je mnohem nenápadnější měsíční fáze, než je úplněk, a proto je často přehlížen. Kolem novoluní totiž není přibližně tři noci Měsíc na obloze vůbec vidět - a kdo by přemýšlel o působení Luny, když ji zrovna vůbec nevidí, že jo? Ale to je škoda, protože představte si, že právě neviditelný nov je hned po úplňku druhým nejsilnějším momentem v celém měsíčním cyklu! A to už je dobrý důvod, proč se vyplatí si na tmavé noci kolem novoluní trochu posvítit a věnovat jim pozornost, kterou si zaslouží!

Jak na vás působí úplněk? Každý z nás je na lunární energie jinak citlivý, ale úplňkové dny jsou pro každého dobou maximálního vybuzení energie a mnohem intenzivnějších pocitů než obvykle. Mnoho lidí trpí o úplňcích nespavostí, někdo má větší sklon k podrážděnosti a nepozornosti, silnější je i sexualita. Úplněk je časem, kdy není vhodné dělat příliš náročné a odpovědné činnosti, ale zato je skvělá doba pro oslavy, zábavu, nebo také magii. Úplňky si většina z nás vždy alespoň všimne, a mnozí je i slavíme. Ale co zapomenutá temná dvojička úplňku - novoluní? Jak dobře jej znáte?

Čas dokončování a odpočinku

Fáze novu je velmi důležitým momentem v celém lunárním cyklu. Tak jako úplněk je jeho vyvrcholením, nov je jeho začátkem i koncem zároveň. Ve chvíli, když nastane nov, se uzavírá něco starého i se všemi souvisejícími energiemi, a zároveň se začíná psát nová kapitola na pomyslný čistý list papíru. Je to čas vyčištění, vnitřního vyprázdnění, odpočinku a regenerace.

Když si začnete všímat, kdy je v kalendáři nov, možná si všimnete, že máte v tomto období často příjemně uvolněnou a odpočinkovou náladu. Přesně v protikladu s úplňkem se nám kolem novu většinou dobře spí, cítíme se klidně a pohodově a tak trošku zpomaleně, jen málokdo má kolem novu chuť pouštět se do nějakých větších plánů. Mnohem důležitější pro nás v této měsíční fázi je dobře si odpočinout, pustit z hlavy starosti, neřešit nic, co nutně nespěchá, dát si zkrátka pauzu, pořádně vypnout a načerpat nové síly.

Dopřejte si nicnedělání

Energie novu je ovšem tak trochu v kontrastu s naší dnešní uspěchanou dobou. Pokud si moc lunárních fází neuvědomujete, může se stát, že budete sami na sebe za svoji lenost kolem novu dokonce až naštvaní. Jak je to možné, že se vám najednou nic nechce, všechno je vám jedno a motivace si dala pohov? Buďte v klidu, tak to má být - již co nevidět začne Luna dorůstat, a to je zas pro změnu oba aktivity a nových plánů, pak to doženete! Člověk nemůže být pořád jenom „akční“!

Zkuste se naučit připravit se na klidné a pasivní dny kolem novu, abyste si je mohli naplno užít. Jak už víme, nov je dobou konců a nových začátků. Proto je dobré zvyknout si dodělat poslední týden před novem všechny resty, které nad vámi visí. A to především co se týče krátkodobějších projektů, které tím pádem už nemusíte táhnout do dalšího lunárního měsíce, a díky tomu vám zůstane více energie pro úplně nové věci. Když si všechno včas doděláte, budete si moct kolem novu dopřát opravdový klid.

Nov je ve stejném znamení jako Slunce

Během novoluní se Měsíc vždy nachází přesně v tom samém znamení jako Slunce. K tomu, abyste zjistili, které to je, tudíž nepotřebujete ani lunární kalendář. Stačí se podívat, které znamení zrovna vládne na obloze. Například nov kdykoliv mezi 23. září a 23. října bude vždy ve znamení Vah, stejně jako je tou dobou Slunce.

Novoluní v době kolem vašich narozenin, které je ve stejném znamení, v jakém jste se narodili, je pro vás nejvýznamnější v roce. Je to čas, kdy můžete ve svém životě uzavřít starou kapitolu a nastartovat nový směr, nechat za sebou to, co vám již neslouží, a vytyčit si své cíle do budoucna. Proto se vyplatí dopřát si právě tehdy čas pro sebe a zasvětit ho meditaci, výkladu karet, rozjímání a přemýšlení o životě. Ale také příjemnému relaxu, protože právě ten je během této magické temné měsíční fáze nejdůležitější!

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tři nejobávanější symboly neštěstí Tři nejobávanější symboly neštěstí

Taky vás umí vyděsit černá kočka? Víte, které jsou nejznámější symboly neštěstí? Máme se jich skutečně...

Celý článek »