Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická síla vody

Je léto - čas vody a koupání. Při plavání v moři nás však jen zřídkakdy napadne, jak je voda pro náš život důležitá. Nejde jen o pití a čistotu - tajemná síla vody dává vznik životu, ale umí také zabíjet a ničit! Voda patří mezi čtyři magické živly, které nám mohou otevřít brány k hlubšímu mystickému poznání světa!

Magická síla vody (obrázek)

31. 7. 2019 –  Oheň, voda, země a vzduch - čtyři živly středověkých alchymistů a mágů, pomocí nichž se snažili přeměnit obyčejné kovy na zlato nebo získat nesmrtelnost. Dnes už většina z nás po ničem podobném netouží, protože víme, že opravdově štěstí nespočívá ve věčném životě ani v neomezeném bohatství, ale v každodenní spokojenosti, lásce a harmonii. O to snazší je našich cílů opravdu dosáhnout!

Vodní a zemský živel jsou zasvěceny ženskému principu, zatímco oheň a vzduch se v magii přiřazují k principu mužskému. Ženský princip znamená v tradičním pojetí pasivitu a přijímání, zatímco mužský princip je aktivní a dávající. Vychází to ze základních rozdílů v mužské a ženské sexualitě. Vodní živel je tedy živlem ženským a přijímajícím. Spolu s ohněm patří mezi dva nejdůležitější živly.

Voda představuje city, pocity a emoce. Tyto mohou být hluboké a nevyzpytatelné jako mořské hlubiny, proměnlivé a pohyblivé jako tekoucí řeka, osvěžující a životodárné jako letní déšť, nebo také nehybné a chladné jako led v zimě... Voda může nabývat tisíce podob stejně jako její symbolický protějšek - city.

Při magických rituálech
mívá voda především očistnou funkci. Nejde však o tělesnou očistu, nýbrž o očistu duše - konec koncům kropení svěcenou vodou v kostelech nebo dokonce i křest jsou ve své podstatě také rituály, které tuto posvátnou sílu vody využívají! Pokud vás v životě potká nějaké trápení, není nic lepšího, než si stoupnout pod sprchu a symbolicky smýt ze své duše všechnu nečistotu. Obyčejné sprchování proměníme v magický rituál pomocí vizualizace - tato technika využívá zrakovou představivost a spočívá v tom, že se snažíme vidět naše přání tak, jako kdyby už bylo skutečností. Zapalte si svíčku nebo aromalampu s vaší oblíbenou vůní a představujte si, jak z vás očistná síla vody smývá všechno špatné a nepříjemné a vaše duše zůstává zářivě čistá a spokojená. Poté se osušte čistým ručníkem a vezměte si na sebe čerstvě vyprané oblečení nejlépe v nějaké světlé barvě.

Magickým rituálem se za pomoci vizualizace může stát i plavání v jezeře! Nevěříte? Vyzkoušejte to, pokud máte pocit, že vás v životě táhnou nejrůznější citové problémy ke dnu. Podmínkou je samozřejmě plavecká zdatnost. Brzo ráno, když vycházející Slunce napomáhá novým začátkům, jděte k jezeru a proplavejte ho celé z jedné strany až na druhou. Při plavání si představujte, že temné vodní hlubiny pod vámi jsou ve skutečnosti vaše citové problémy, ale díky síle vaší vůle a obratným pohybům se snadno držíte nad hladinou a nic špatného vás nemůže stáhnout dolů. Soustřeďte se na to po celou dobu plavání. Tento jednoduchý obřad magicky podpoří vaši vnitřní sílu a citovou vyrovnanost!

Článek pro vás připravila astroložka Pavlína.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Nejlepší vánoční dárky podle znamení zvěrokruhu Nejlepší vánoční dárky podle znamení zvěrokruhu

Máte už vybrané dárečky pro vaše blízké? Ještě ne? Proradíme vám, čím uděláte největší radost každému...

Celý článek »