Reklama
 
Reklama
Reklama

Největší mýty o dvanácti znameních

Že jsou Váhy nerozhodné, Štíři zákeřní a Kozorohy zajímá jen kariéra? Ne všechny stereotypy, které se o znameních zvěrokruhu říkají, jsou pravda. Někdy jsou věci zkrátka trochu složitější!

Největší mýty o dvanácti znameních (obrázek)

25. 3. 2020 –  Beran

Berani mají pověst tvrdohlavců s horkou hlavou, kteří snadno vybouchnou a nechají se zatáhnout do hádky nebo rvačky. Ano, i tací existují, ale mnoha klidnějším Beranům tento předsudek docela křivdí. Je pro vás sice hodně důležité jít si v životě za tím co chcete a nevzdávat se vlastních priorit, ale to přece neznamená, že jdete přes mrtvoly! Není každý Beran agresivní a přizpůsobit se není cizí slovo!

Býk

Býci by prý měli být drsní materialisté, kterým jde jen o peníze, bohatství a vlastní pohodlí! No ano, komfort a příjemné věci, ty vy máte rádi, ale že byste se v životě hnali jen za šustěním bankovek, to ani náhodou! Právě naopak, svoji práci a snažení často věnujete projektům, které jsou prospěšné i pro ostatní lidi, a jste rádi, když se vám povede vytvořit něco užitečného a praktického!

Blíženci

O Blížencích často kolují mýty, že jsou to velcí záletníci a těžko se ubrání nevěře! Taky se vám stalo, že vás někdo neoprávněně podezíral? Pravdou je, že Blíženci se moc rádi seznamují s novými lidmi a povídají si s nimi - berete to však jako přátelství, a proč by tam mělo záležet na pohlaví? To, že si umíte s kamarádem nebo kamarádkou podebatovat, přece neznamená, že spolu hupnete do postele!

Rak

O Racích se říká, že jsou to rodinné typy, ale to neznamená, že zrovna vy toužíte mít pět dětí a dvacet vnoučat! A taky není největším snem každé Račice sedět doma u plotny čtyřiadvacet hodin denně! Důležitá je spíš vaše citlivost a vnímavost, která se projevuje ve vztazích s nejbližšími. Vaše pečovatelské rysy se však projevují tisíci různými způsoby a neznamená to nutně být domácí puťkou!

Lev

Když řeknete, že jste Lev, nejspíš si vás hodně lidí zaškatulkuje jako samolibého a namyšleného egoistu, který potřebuje být vždy důležitý. Vy však uvažujete úplně jinak a dokážete být velmi velkorysí a udělat všechno proto, aby byli ostatní lidé spokojeni. Je pravda, že rádi slyšíte komplimenty, ale na druhé straně, znáte snad někoho takového, kdo by je neměl rád?

Panna

Panny by prý měly být to nejpořádkumilovnější znamení zvěrokruhu, ale váš byt tomuto ideálu možná neodpovídá! Dokonce existují i takové Panny, které jsou vyložení „bordeláři“, a asi málokdo v tomto znamení má doma všechno nablýskané a čisťounké. Jde vám totiž spíš o systém než o pořádek na oko, takže přesně víte, co kde hledat, místo abyste schovávali nepořádek do skříní!

Váhy

O tom, jak nerozhodné a váhavé umí Váhy být, se již napsaly snad celé romány. A přitom to často není vůbec pravda! Právě naopak, mnohdy velmi přesně víte, co se vám líbí a co byste si přáli. Máte jasně dané preference a vkus. Mýtus o váhavosti ovšem pramení z toho, že byste chtěli, aby bylo všechno dobré pro všechny. A najít takový dokonalý kompromis a rovnováhu občas chvíli trvá!

Štír

Štír je snad nejobávanějším znamením celého zvěrokruhu, a tolik mýtů jako o vás nekoluje snad o nikom jiném. Jste prý zákeřní manipulátoři, nenasytní sexuální maniaci a kdoví co ještě! Ale kdepak! Spousta Štírů dokonce vydrží být až překvapivě dlouho bez sexu, dokonce i celé roky, když není ten správný partner. A co zlomyslnost? Kdepak, jen málokdo má tolik empatie k lidem jako právě vy!

Střelec

Možná jen kroutíte hlavou, když si čtete, že byste jako Střelci měli být dobrodružní cestovatelé, zdolávat vrcholy horských štítů a volné chvíle trávit překonáváním svých limitů v ultramaratonech. Ano, je hodně takových Střelců, ale je hodně i těch, co se mnohem raději o víkendu zavřou k počítači a pustí si nějaký dobrý film. Ano přírodu a exotiku máte rádi, ale někdy stačí užít si ji na fotkách!

Kozoroh

Jako Kozorozi jste o sobě nejspíš slyšeli, že jste tvrdí kariéristé, kteří po ničem jiném tolik netouží, jako vyšvihnout se po společenském žebříčku nahoru! A zřejmě si říkáte, že to je zrovna ve vašem případě hodně daleko od pravdy. Je fakt, že jste cílevědomí a potřebujete v životě dosahovat mety, které pro vás znamenají úspěch. Ten však má i jiné podoby, než být chladnokrevný kravaťák!

Vodnář

Vodnáři jsou údajně nenapravitelní volnomyšlenkáři, rebelové bez důvodu, zkrátka bohémské povahy - ano, kus pravdy na tom jistě bude. Jenomže to, že jste idealisté a nepotrpíte si na dodržování konvencí, přece neznamená, že zodpovědnost je pro vás cizí slovo! Právě naopak, věci, které jsou pro vás skutečně důležité, berete velmi vážně a dokážete se kvůli nim vzdát lecjakých lákadel života!

Ryby

Ryby jsou prý neprůbojné a zakřiknuté, a jen stěží se odhodlají k činu. A přitom existuje spousta velmi úspěšných Ryb, kterým se v životě povedlo dosáhnout takových věcí, o kterých se může většině lidí jen zdát! Možná mezi ně patříte i vy nebo někdo ve vašem okolí! Je ovšem pravdou, že Ryby potřebují, aby na věci uzrál ten správný čas, a z toho nejspíš vznikl mýtus o tom, jak jsou pasivní!

Článek pro vás připravila numeroložka Eliška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku

Říjen je, co se úplňků týče, zvláštním obdobím. Máme totiž dva úplňky v jednom měsíci: a to 1. října v...

Celý článek »