Reklama
 
Reklama
Reklama

Nekonečno - tajemství, které nelze odhalit?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je to s nekonečností? Opravdu existují věci, které nikde nezačínají a nekončí? A jak je to s nekonečností lidské duše?

Nekonečno - tajemství, které nelze odhalit? (obrázek)

27. 1. 2020 –  Lze dojít až na konec světa?

Svět je obrovský a ukrývá spoustu tajemství. Je jich tolik, že si to snad ani neumíme představit, a už vůbec ne vyčíslit. A proto lidé vymysleli symbol nekonečna - v matematice, ale nejen v ní, se označuje ležatou osmičkou. Kdybyste pohybovali tužkou po obrysu tohoto magického symbolu, zjistíte, že to můžete dělat skutečně do nekonečna, a nikdy nenarazíte na jeho konec!

Existují i jiné symboly nekonečnosti - třeba keltské uzly. Jsou to linie propletenců a ornamentů, které taky nikde nekončí a nezačínají, a pokud byste tuto linii následovali, dostanete se opět tam, kde jste původně začali!

Toho, co si představujeme jako nekonečné, je hodně - pro někoho je nekonečný vesmír, pro jiného zas boží síla, a pro třetího třeba lidská hloupost nebo týden před výplatou (no, to už je spíš vtip)! Odedávna však lidstvo jako kdyby vědělo, že je zde něco, co přesahuje hranice našeho poznání, něco, co ani při největší snaze nejsme schopni zcela pochopit, odhalit a rozšifrovat. Že existují síly a prostory tak obrovské, že nelze určit, kde se začínají a kde končí. A o to víc podněcují fantazii, jako třeba v pohádkách a mýtech o putování „až na konec světa“.

Je duše nekonečná?

Posvátnost nekonečna vnímáme o to více, že náš lidský život má jasné ohraničení, jasný začátek a konec. Začíná narozením a končí smrtí. Stejně konečné je naše tělo, nejen z hlediska zrození a smrti, ale taky svých rozměrů - je naprosto jasné, kde se končí naše malé a skromné já a začíná se vnější, okolný, nekonečný svět. Zkrátka, tváří v tvář představě nekonečnosti vesmíru a času se cítíme jako drobná a bezvýznamná zrnka prachu. Z hlediska každého jednotlivého lidského života to tak skutečně může být - ale co když je tady ještě i něco hlubšího, co nás přesahuje?

Jako lidé máme duši - a někdy se říká, že tato duše má nekonečný život. Jak to ve skutečnosti je, to nikdy z nás živých nikdy se stoprocentní jistotou nedokáže, ale přesto jsou zde věci, které možná i vy tak nějak cítíte. Že zkrátka něco ve vás nezačalo vašim narozením a snad se ani neskončí vaší smrtí. Je to nějaká jiskřička vaší duše, která není vázaná na vaše tělo, je to něco magického, tajemného - a nekonečného v každém z nás!

Možná věříte teorii o reinkarnaci, která tvrdí, že se duše po smrti znovu zrodí v jiném těle v nekonečném koloběhu. Možná věříte, že po odchodu z lidského zrození se ponoříme do nekonečnosti v nebeském království - nebo třeba jednou, až naplníme svoji karmu, spočineme v nirváně. A možná jste spíš skeptici, ale přesto tušíte, že vaše bytí se jednoho dne přece jen stane součástí tohoto velkého, posvátného a nekonečného světa, protože buňky vašeho pozemského těla se rozplynou v zemi, kde dají opět vzniknout novému životu.

Věčné mystérium nekonečna

Nekonečnost je zkrátka jedním z největších mystérií světa, a jakkoliv daleko se jako lidstvo dostaneme ve svém poznání, ať už vědeckém nebo duchovním, tento závan tajemna zde bude vždy! Nikdy není možné dosáhnout úplných hranic a zjistit, že dál to už nejde. Vědci pořád objevují nové a vzdálenější galaxie, a taky menší a menší mikroskopické částečky. A něco podobného platí i v duchovním světě - ať toho chápeme sebevíce, nikdy nerozluštíme všechna tajemství až do poslední tečky!

A tak je to správně - proto je nekonečno tak magickým a mocným symbolem! Připomíná nám, že máme být pokorní a skromní, protože je zde něco, co nás přesahuje. Připomíná nám, že máme důvěřovat životu, osudu a všemu, co se děje, protože zde neexistuje žádný skutečný začátek a konec, všechno je pouze o hranicích lidského vnímání. Vzpomeňte si na to občas, a najednou vám bude jasné, jak jsou i sebevětší naše problémy tváří v tvář posvátné kráse nekonečna malé, zanedbatelné a překonatelné!

Článek pro vás připravila numeroložka Eliška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku Dožínkový úplněk v Beranu a Modrý měsíc v Býku

Říjen je, co se úplňků týče, zvláštním obdobím. Máme totiž dva úplňky v jednom měsíci: a to 1. října v...

Celý článek »