Reklama
 
Reklama
Reklama

Podzimní zdraví podle zvěrokruhu

Chladné podzimní dny představují pro náš organismus zvýšenou zátěž. Každé znamení si potřebuje dávat pozor na jiné věci, protože je od přírody náchylné k jinému typu potíží!

Podzimní zdraví podle zvěrokruhu (obrázek)

5. 10. 2020 –  Beran, Býk a Blíženci - pozor na nachlazení!

První trojice znamení zvěrokruhu by si měla hlídat hlavu, krk a dýchací cesty. Chladné a sychravé podzimní dny vám totiž přinášejí zvýšené riziko nachlazení. U každého z těchto tří znamení se však bude projevovat jinak. Býk má citlivý krk a horní dýchací cesty, proto vám hrozí záněty na mandlích a bolest v krku. Preventivně pijte bylinkové čaje a krk si držte v teple pomocí šátku, šálu nebo roláku. Podobná doporučení platí i pro Blížence, s tím rozdílem, že u vás jsou citlivější dolní dýchací cesty - průdušky a plíce. Proto si dejte zvláště dobrý pozor, ať nezanedbáte začínající nachlazení, mohlo by vám rychle sednout na plíce. Nemusíte však hned běžet pro antibiotika, která je vhodné užívat pouze tehdy, když už opravdu není jiná cesta. Přírodní protizánětlivé účinky má například česnek a vyplatí se zkusit i čaj z plicníku. Berani by zas neměli zapomínat na teplou pokrývku hlavy, jinak vám může hrozit například zánět uší. Silný vítr vám však může kromě uší podráždit i oči.

Rak, Lev a Panna - vnitřní orgány a trávení

Druhá trojice znamení zvěrokruhu by neměla zapomínat na správnou životosprávu, ta vám pomůže udržet rovnováhu v organismu a celkové zdraví. Základem je zdravé stravování, ke kterému máme teď na podzim skvělou příležitost - je totiž sezona dozrávání všemožného ovoce a zeleniny, stačí jen zajít si do tržnice a vybrat si, na co máte chuť. A to doslova, protože tělo si často samo říká o to, co potřebuje a zkrátka na danou potravinu dostaneme z ničeho nic chuť, aniž bychom ji někde zahlédli nebo ucítili její vůni. Takovými signály těla se vyplatí řídit. Jinak by si měli zvláště Lvi hlídat dostatečný přísun vitaminu C, který funguje v těle jako antioxidant a je nezbytný pro zdravé srdce. Raci a Panny zas musí věnovat pozornost přípravě stravy, tak aby byla dobře stravitelná. Syrovou zeleninu je vhodné střídat s tepelně upravenou, nejvíc vitaminů se zachovává při vaření na páře. Rakům se může občas ozvat žaludek, zatímco trávicí potíže Panen souvisí spíš s činností střev.

Váhy a Štír - kříže v teple jsou základ

Další dvě znamení - Váhy a Štír - by měly dbát na dostatečné oblečení v jiných partiích, než je krk. Teplá čepice a šála vám příliš nepomohou, pokud si k nim vezmete krátkou bundičku a při předklonu vám bude vítr foukat na záda. Na rozdíl od první trojice znamení potřebujete věnovat pozornost trupu a bokům, rozhodně by vám nemělo táhnout na kříže. Štírkám mohou nastydnout pohlavní orgány, což rozhodně není nic příjemného. Raději se vyhýbejte i sezení na studených lavičkách, byť jen na chvilku. Podobné doporučení platí i pro Váhy, kterým zas hrozí těžkosti s ledvinami. Jak Štíři, tak Váhy si potřebují dávat pozor na močové cesty. Jejich zánět by se vám mohl táhnout dlouho, tak raději nepokoušejte štěstí a držte se v teple, i kdyby to znamenalo nutnost ústupku z vašich módních kreací.

Střelec a Kozoroh - pozor na úrazy!

Zatímco Střelci si potřebují dávat pozor na přetížení svalů a na šlachy, Kozorohům mohou dělat potíže slabší kosti. Obě znamení pak mají sklon k problémům s klouby. A tak sice platí, že sport a pohyb je pro udržení dobré kondice i na podzim nezbytný, vy byste se mu však měli věnovat s maximální opatrností. Místo aktivit, kde hrozí nárazy a otřesy, si vyberte raději nějaký klidnější sport, kde se úrazů bát nemusíte. Můžete si zajít třeba do fitness centra nebo na plovárnu, projet se na kole nebo zkusit turistiku. Na to by si měli dát pozor především Střelci, kteří ke sportům přirozeně tíhnou. Kozorozi by zas neměli zapomínat na dostatek vápníku ve stravě, a to především ženy starších ročníků, kvůli riziku osteoporózy. Pro obě znamení jsou velmi vhodné výživové doplňky pro zdravé klouby.

Vodnář a Ryby - hlídejte si nohy!

Poslední dvě znamení zvěrokruhu by si měly hlídat vhodnou obuv. Až se na zemi objeví první námraza, neriskujte, že uklouznete v botách na vysokém podpatku. Vodnáři totiž mají sklon k problémům s kotníky a Ryby zas mají citlivá chodidla jako celek. Deštivý podzim zas velí pořídit si místo módní, ale nekvalitní obuvi, která toho popravdě mnoho nevydrží, raději pořádné nepromokavé boty - třeba ve sportovním obchodě. Nechcete přece riskovat nachlazení od nohou, takže si je držte v teple, konec konců, co může být v sychravém podzimu příjemnější než představa teplých vlněných ponožek a pohodlných bot, ve kterých neuklouznete a které nepropustí vodu? A když přijde babí léto, teplé ponožky si již ve své výbavě nechejte a odolejte pokušení vytáhnout ještě letní sandálky - revmatické bolesti by vám mohly časem přesvědčit o tom, že to nebyl dobrý nápad.

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Zimní čas – oblíbený i neoblíbený Zimní čas – oblíbený i neoblíbený

Opět budeme ráno o hodinu později vstávat, těšíte se? Střídání letního a zimního času zřejmě brzy...

Celý článek »