Reklama
 
Reklama
Reklama

Poznejte děsivé africké bytosti!

Z některých bájných tvorů jde člověku mráz po zádech. Evropané znají Minotaura, Kentaura, Echidnu, Kyklopa, polednici, čerty, víly, vodníky a jiné tvory, ale o afrických bytostech možná ještě neslyšeli. Afrika je sama o sobě opředena rouškou tajemna a panují zde zcela odlišné zvyky i tradice.

Poznejte děsivé africké bytosti! (obrázek)

16. 7. 2018 –  Lidská fantazie je studnice neomezených možností, a tak se i na africkém kontinentu zrodily nesmrtelná monstra, ohyzdné příšery a bájní tvorové. Nebezpečné světlušky, hadi, ptáci, krokodýli, draci, mutanti člověka a zvířete nedají africkým dětem i dospělým spát!

Grootslang
Název afrického démona by se dalo přeložit jako velký had. Nejedná se však o gigantickou příšeru, ale o spojení hada a slona, která žije v jeskyni zázraků u Riversveldu v jižní Africe. Toto stvoření je silné a prý až 18 metrů dlouhé. Jeskyni hlídá ve dne v noci, protože v ní ukrývá cenné diamanty.

Inkanyamba

Veliká masožravá příšera vypadá jako úhoř. Vypráví se o ní v kmenech Zula a Xhosa v jižní Africe. Podle povídaček dokáže měnit počasí. Vytvoří tornádo i blesky. Tuto schopnost využívá při boji s úhlavními nepřáteli. Tělo je posázeno ploutvemi, proto se dokonale orientuje ve vodě. Umí se vznést nad hladinu a shánět se po kořisti. Je zajímavé, že v těchto místech žijí sladkovodní úhoři dorůstající délky až dva metry. V tomto případě asi zapracovala představivost.

Kongamato
Bájný tvor je doma v Zambii, Kongu a Angole. Vypadá jako létající plaz, ale připomíná pravěkého ptáka pterodaktyla. Prý ho můžete spatřit v řekách a bažinách. Oslní jeho rozpětí křídel, zato mu chybí peří. Kongamato je nadmíru populární, protože jsou o něm pravidelně přinášena svědectví. Možná se jedná o výplod fantazie, třeba o existenci neobjeveného ptačího druhu.

Impundulu

Pták z blesků patří k africké mytologii jako ryba k vodě, a to zejména v kmenech Pondo, Zulu a Xhosa. Tento opeřenec žijící v jižní Africe vypadá jako člověk a vyvolává bouře i blesky. Někdy je považován za ochránce šamana, ale spíše se ho bojí díky jeho krvelačnosti. Říká se, že se živí lidskou krví a jeho těla a vajíčka mají léčivé účinky.

Adze
Bytost s nadpřirozenými schopnostmi pochází z povídaček pasáků ovcí z Ghany a Toga. Tato bestie touží po krvi a bere na sebe podobu světlušky. Pokud ji však chytnete, promění se na člověka a sežere z těla vše, co je teplé. V noci vysává krev a dokáže nakazit smrtelnou nemocí. Zaměřuje se na malé děti, které pak bývají posedlé duchem démona Adze. Tento mýtus je připisován malárii.

Gbahali

Mýtus vyprávěný v Libérii představuje krokodýla velkého až 9 metrů, jenž měl krátkou tlamu a dlouhé nohy. Určitě zaujme, že ho prý lovci spatřili, i když není jeho existence jistá. Jakmile jim odborníci na obrázku ukázali pravěké zvíře Postosuchus, lovci podobu potvrdili.

Popobawa

Tvor pocházející z historických legend je populární i v moderní době, a to na Zanzibaru a v Tanzánii. Tamější obyvatelé ho prý na vlastní oči viděli. Jedná se o člověka s jedním okem a vzhledem netopýra. V noci útočí a znásilňuje. Nejkrutější je k těm, kteří nevěří v jeho existenci. První útoky byly zmiňovány v roce 1965 na ostrově Pempa. Nato se opakovaly a zapříčinily obrovskou hysterii.

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Starobylé tajemství svátku čarodějnic Starobylé tajemství svátku čarodějnic

Noc ze 30. dubna na 1. května je vskutku nocí magickou. Ve vesnicích se rozhoří ohně - je totiž večer...

Celý článek »