Reklama
 
Reklama
Reklama

Předsevzetí - prokletí nebo skvělá zábava?

Záleží to jen na vás! Kdekomu z nás nezačíná nový rok moc příjemně. Můžeme si za to sami. Čím přísnější předsevzetí si dáme, tím spíš ho neplníme a tím hůř nám je. Máme pocit selhání. Proč sami sebe dostávat do trvalého stresu? Pojďme si posvítit na to, jak s předsevzetím vlastně zacházet.

Předsevzetí - prokletí nebo skvělá zábava? (obrázek)

30. 12. 2019 –  Správný čas?

Spousta lidí mávne rukou: „Novoroční předsevzetí si nedávám! Nikdo je nikdy nesplní!“ Druhá polovina z nás naopak vymýšlí celý prosinec, s čím zásadním od 1. 1. začít. Řekněme si na rovinu, nezáleží, odkdy začneme, ale s čím, v jaké míře a zda máme nějaký konstruktivní plán. Co se termínu týče, hodí se jakékoliv datum, pokud cítíme skutečné odhodlání. Pomáhají nám v tom různá významná data, jakou jsou narozeniny rodinných příslušníků, svatby a jejich výročí, jubileum seznámení a podobně. Ve světle této pravdy je den Nového roku stejně dobrý jako každý jiný. Není třeba se ho bát.

Správný plán!

Pokud ještě na Silvestra jíte a pijete přes míru a v hlavě máte plán, že úderem půlnoci najíždíte na hyper zdravý režim diety a pravidelného sportování, prosíme vás, rovnou to pusťte z hlavy. Nikdo nezvládne udělat takový myšlenkový kotrmelec, aby z něj byl z minuty na minutu jiný člověk. Lidská vůle má své slabší chvilky, máme své návyky, z nichž se těžko vystupuje, a život je občas tvrdý a spikne se proti naši plánům. Například, pokud musíme ulehnout na nemocniční lůžko, jak dodržíme určitý typ stravy a cvičení? Nemusí to ani dojít tak daleko, stačí pouhé neshody s partnerem či pracovní stresík a naše vůle je podlomena. Zkrátka je důležité mít takový cíl, kterého lze dosáhnout, a takový plán, který dokážeme plnit. Neurčujme si proto, že zhubneme čtvrtinu své váhy. Zůstaňme nohama na zemi, pokud to bude kilo týdně, bude to fajn, pokud je půl kila, je to taky dobré. A když to nepůjde, počkáme si, až budou okolnosti příznivější.

Správný cíl...

Cíl a plán jdou ruku v ruce. Hubnutí je asi cílem nejčastějším, v tom Češi nemají moc fantazie. Na druhém místě se drží touha přestat kouřit, následuje cíl cvičit, jíst zdravě, vydělat víc peněz, zlepšit svou kariéru, změnit zaměstnání, až poté je tu ušlechtilý cíl zlepšit partnerské vztahy, býti lepším rodičem anebo vyčlenit si více času na relax a koníčky. Jak to máte vy? Při zběžném pohledu bychom možná měli začít od konce. Pokud bychom byli odpočatí, motivovaní radostí ze svých koníčků a byli lepšími rodiči i partnery, nejspíš by naše psychika byla lépe vybavená i na hubnutí. Jsou i cíle méně obvyklé a vy byste se měli zamyslet, co vám dělá radost, a ušít si svůj cíl a plán na míru. Víme o jedné paní, která si například dala za cíl poznat na kole všechny cesty a pěšinky ve svém okolí. Pokud se na křižovatce nacházelo pět odboček, projela je zkrátka v jednom dni systematicky všechny. Nejen že dnes zná v okolní přírodě každý kámen, ale jako bonus získala pevná lýtka i stehna a zhubla dvacet kilo. Bez mordování dietami, prostě proto, že její plán jí bavil. A tak i vy můžete dělat to, co jste si doposud netroufli: Malujte obrazy, učte se na klavír, pořiďte si africký buben, tančete, sbírejte byliny, napište kuchařku, vystoupejte na horu, postavte si týpí. Ať je to něco, co vaše duše chce, ale vaše mysl si netroufla. Udělejte každý den kousek, bavte se, a uvidíte, že vám naplňující činnost přinese i to ostatní, do čeho byste se jinak nutili.

Pomoc shůry

Existuje celkem prokázaná teorie, že vesmír slyší naše skutečné myšlenky a plní je. Můžete mu stokrát za den říkat: „Už hubnu, ó jak krásně hubnu...“ Pokud vám to nejde od srdce a v nitru vás to „prudí“, vesmír místo toho slyší: „Ach jak mě ta dieta obtěžuje, vůbec si nevěřím, stejně se večer zase nacpu...“ - a co slyší, to vám i splní. Nemůžete ho oklamat. Nemůžete překřičet váš pravdivý vnitřní hlas. Proto dělejte to, co vás, baví, co se vám líbí - a vše půjde samo. Budete-li naplnění a šťastní, pak namísto přejídání strávíte večer třeba tím bubnováním na africké congo. Člověk, kterému je krásně, se stává krásným. Nepáchejte na sobě násilí. Ano, buďte aktivní, někam směřujte, o něco se snažte, ale ať je to v oblasti, o které sníte. Pomoc vesmíru (či zdroje, Boha, jakkoliv ho nazvete) je dokonce prokázána na subatomární úrovni. Protony, neutrony, elektrony a dokonce i ty nejmenší částice, kvarky (můžeme jim pro jejich nepatrnost říkat kvarečky) se vždy přeladí na energeticky nejsilnější vibraci v okolí. Pokud se vyladíte na radost, každý atom, každá buňka vašeho těla bude kmitat v této vysoké frekvenci (zatímco špatná nálada, zklamání a nedůvěra kmitají nízko). Je to stav, kdy se vědomě blížíte vyššímu stupni vědomí, komunikujete s vesmírem a vše správné a dobré se daří. Dokonce je zjištěno mnoha experimenty ve středisku pod Alpami CERN, že pokud vyšlete ze stejného zdroje dva bratrské „kvarečky“, jejichž dráhu odkloníte a ony se o světelné roky rozejdou, poté jeden z nich rozkmitáte na vyšší úroveň, udělá na druhém konci vesmíru totéž i ten druhý. Je to fyzika nebo obrovská duchovní síla vesmíru? Nemusíme nad tím hloubat, je to totéž. Nedávejte si nepříjemné a složité úkoly. Dejte si krásný úkol. Můžete mu říkat třeba předsevzetí a začít s ním hned teď nebo na Nový rok. Prostě se to podaří. Vesmír bude s vámi. Hodně štěstí.

Článek pro vás připravila kartářka Hanka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kundalini - hadí síla ve vašem těle! Kundalini - hadí síla ve vašem těle!

Je to síla, která ve vás dřímá jako spící had, ale můžete ji probudit a pak prostoupí celým vašim tělem...

Celý článek »