Reklama
 
Reklama
Reklama

Psychospirituální krize – brána k zasvěcení

Když se člověku náhle otevřou brány k vnímání neviditelných energii, není vždy snadné to zpracovat! Ale ve skutečnosti je to velký dar!

Psychospirituální krize – brána k zasvěcení (obrázek)

27. 5. 2020 –  Lze se z esoteriky zbláznit?

Taky už jste slyšeli „zaručené pravdivé“ historky o tom, jak se někdo z duchovna, meditací nebo věštění dostal na pokraj blázince? Třeba začal vidět a vnímat podivné věci, začal se najednou chovat úplně jinak, až ho jeho blízcí málem nepoznávali? Možná i vy máte někde v sobě obavu, že pokud se začnete hlouběji zabývat esoterikou, mohli byste skončit kdovíkde, jak je to nebezpečné. Ať se nám to líbí nebo nikoliv, kolem duchovních nauk se vznáší mezi lidmi takové neviditelné varování - pozor, taky by vám z toho mohlo úplně „přepnout“!

Zajímá vás, co je na tom všem pravdy? Opravdu je potřeba se bát, že vás jednou odvezou na psychiatrii, když si budete věštit z karet, číst horoskopy a meditovat? To naštěstí ne - nemusíte mít obavy! Ale pravdou je, že na určité úrovni duchovního vývoje se některým lidem začnou dít zvláštní věci - je to známka, že jejich vnímání se rozšiřuje víc, než je jejich mysl zatím schopna zpracovat! Jenomže to není strašák, ale spíš dar, i když někdy náročný na přijetí. A říká se mu psychospirituální krize! A není to žádná novinka - něčím podobným si procházejí například šamani při svém zasvěcení! Jen v našem dnešním materialistickém světe to máme trošku složitější!

Otevřené brány vnímání

Jak poznáte, že se v takové psychospirituální krizi nacházíte? Popravdě, někdy docela těžce, protože její příznaky jsou u každého trochu jiné. A liší se i její trvání - u někoho to může být krátkodobá záležitost, u jiného se táhne klidně i řadu let. Společným jmenovatelem však je, že se člověku začínají otevírat brány trochu jiného vnímání světa, než na jaké byl doposud zvyklý. Mohou třeba začít mít předtuchy, zvláštní energetické prožitky v těle, vidět něco, co je pro ostatní neviditelné, získat schopnost telepaticky se napojit na jiné lidi nebo nehmotné bytosti, nebo se mu třeba mohou vynořit vzpomínky z minulých životů.

Psychospirituální krizi může u člověka spustit nějaký silný zážitek - ale může přijít i bez zjevné příčiny. U někoho se mohou brány vnímání takhle otevřít po nějakém intenzivním spirituálním zážitku, jako je třeba nějaká velmi silná meditace nebo rituál, ale stejně tak k tomu mohou vést i zcela světské duchovní otřesy. Psychospirituální krize se může objevit například jako důsledek rozchodu či jiné velké ztráty, zážitku ohrožení života, extrémního fyzického výkonu, nebo taky extrémně silného emotivního zážitku - třeba milostného!

Dar, který je potřeba zpracovat

Když se člověku takhle nečekaně začne otevírat brána neviditelného světa, není divu, že je pro něj občas těžké to zpracovat a pochopit. Třeba si i sám začne myslet, jestli se náhodou nezbláznil, nebo se naopak může příliš upnout na mystické zážitky a začít se na nějaký čas vzdalovat realitě.

Proto se tomu taky říká krize - ale dobrá zpráva je, že to není nic špatného, právě naopak, je to velký a cenný dar. A pokud je pro vás přece jen zatím přítěží, pomoc rozhodně nehledejte u pánů v bílém plášti, ale spíš se vyplatí obrátit na dobrého psychoterapeuta, který rozumí i duchovním souvislostem!

Pokud se tedy vám nebo vašim blízkým začíná nějak podivně měnit vnímání a otevírat nečekané mystické souvislosti, nelekejte se - nikdo se tady nezbláznil! To se jen posunujete na úplně novou a vyšší duchovní úroveň!

Článek pro vás připravila kartářka Hanka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kdo vás spálí svou vášní a kdo je chladný jako led? Kdo vás spálí svou vášní a kdo je chladný jako led?

Lidská povaha je komplikovaná a rozmanitá. V mysli se rozbíhá kolotoč vzrušení, chladu i tvrdohlavosti....

Celý článek »