Reklama
 
Reklama
Reklama

Půst podle fází Měsíce

Zkuste odlehčit svůj jídelníček - když si vyberete správné dny v měsíci, udělá to s vaším tělem zázraky!

Půst podle fází Měsíce (obrázek)

11. 5. 2020 –  Najděte si tu vaši formu půstu

Očistná síla půstu na lidský organismus je dobře známá od nepaměti. Využíváte ji i vy? Dopřát si čas od času odlehčení v podobě krátké hladovky nebo dočasného odlehčení jídelníčku třeba od masa, těžkých a tučných jídel je více než prospěšné pro celé vaše tělo a pomáhá předcházet nemocem a zlepšovat zdravotní stav a kondici. Navíc prospívá i vaší duši a mysli, protože stejně jako se tělo odlehčí od škodlivin, osvobodí se od nánosů všeho nezdravého a zatěžujícího i vaše nitro - duše a tělo jsou propojeny jako dvě strany jedné mince! A nemusí to být vůbec náročné!

Formy, přísnost a délka půstu totiž mohou být velmi různé - od bezmasých pátků, které jistě znáte z křesťanské tradice a může si je dopřát každý, až po několikatýdenní očistnou hladovku pouze o vodě - to ale bez náležité přípravy a postupného navykaní organismu na půsty raději nezkoušejte!

Extrémní formy půstu jsou pouze pro fyzicky zdatné dospělé lidi v dobré kondici. Naproti tomu jednodenní úplný půst jen s vodou, případně ovocnými šťávami zvládne každý zdravý dospělý. A ovocný den čas od času, nebo třeba týden bez masa, to si může užít celá rodina!

Otázka správného načasování

Půst prospěje vašemu tělu kdykoliv - takže v zásadě není nikdy co zkazit! Když však chcete jeho léčivou sílu využít na maximum, vyplatí se věnovat pozornost správnému načasování v souladu s přírodními cykly Slunce a Luny.

Cykly Slunce, to jsou roční období - očistnou sílu půstu náš organismus ocení nejvíce na jaře, a právě tehdy se proto vyplatí zařadit i delší půst a očistnou kúru. Léto zas přímo vybízí k tomu, abychom svoji stravu celkově odlehčili. Naproti tomu podzim a zima se u všech živých bytostí nesou ve znamení pěstování tukových zásob - to ovšem neznamená, že tělo nepotřebuje pravidelně trochu odlehčit kratším půstem!

A nyní se konečně dostává do hry Luna! Přemýšlíte, kdy přesně se k půstu odhodlat? Který den si vybrat, nebo které dny vymezit jako začátek a konec? Vězte, že pokud se naladíte na lunární cykly a vyberete si podle měsíční fáze, pozitivní účinek půstu bude mnohem silnější. A to už se vyplatí!

Úplněk, nov, první a poslední čtvrť, couvající Měsíc - to všechno jsou ideální dny pro půst! Konkrétní rozhodnutí pak závisí na tom, jestli máte v plánu jednodenní nebo delší půst, a taky jestli je pravidelný nebo jednorázový.

Pravidelný půst podle měsíčních fází

Chcete se postit jednou za týden, jednou za dva týdny nebo jednou měsíčně? Chcete svému tělu dopřát pravidelně jeden odlehčený den, ať už úplně bez jídla, pouze s ovocem nebo alespoň bez masa? Nejvhodnějšími dny pro tento účel jsou úplňky a novoluní.

Pokud máte v plánu pouze jeden postní den měsíčně, ideální dobou je novoluní jako den očisty energii, uzavření všeho starého a začátku nového. Jestliže vám jednou měsíčně přijde málo, přidejte k novu ještě úplňkový půst, úplněk je totiž mimořádně energeticky silný den. A pokud se chcete postit jednou týdně a netrváte a tom, že to bude po křesťanském zvyku pátek, pak přidejte k úplňku a novoluní ještě první a poslední čtvrť Měsíce!

Očistná kúra za couvající Luny

Když máte v plánu delší postní kúru pro důkladné očištění organismu, například po zimě, nebo v období, když si to vyžaduje váš aktuální zdravotní stav, zaměřte se zásadně na období couvajícího Měsíce. Když Luna couvá, naše tělo má mnohem větší potenciál zbavovat se všeho škodlivého, a půstem této přirozené očistné tendenci ještě více napomůžete. A pokud si od půstu slibujete ztrátu kilogramů, právě ve fázi couvání jdou dolů nejrychleji!

Ideálně si vyhraďte celé jedno dvoutýdenní období od úplňku až do novu, během kterého stravu odlehčíte, nebo se postupně propracujete až k úplné hladovce, a s novem opět začnete svému tělu postupně dodávat živiny, zpočátku lehké, hlavně ovoce.

Dorůstající Měsíc, kdy tělo lépe umí vstřebat všechny vitaminy a prospěšné látky, pak bude ideálním „novým začátkem“ kdy se po očistné kúře začnete stravovat lépe a zdravěji!

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Talent vašich dětí podle znamení Talent vašich dětí podle znamení

Každé znamení má jiné schopnosti a vlohy. Když u svých ratolestí podpoříte to, v čem jsou dobří podle...

Celý článek »