Reklama
 
Reklama
Reklama

Reiki – tajemná léčivá energie

Slyšeli jste již slovo reiki? Je to tajuplná léčivá energie univerza, která je dostupná každému, kdo obdrží zasvěcení! Možná pomůže i vám!

Reiki – tajemná léčivá energie (obrázek)

15. 6. 2020 –  Energetické léčení z Japonska

Reiki - kolem tohoto slova se pro nezasvěcené vznáší závoj tajemství a občas i nejasností. Je to nějaké zázračné léčení? Nebo snad nějaká sekta, které se máte obávat? Odkud se bere ta magická energie, kterou používá reiki k léčení? To opravdu lze léčit pouze přiložením rukou? A jak to vlastně funguje s tím zasvěcením?

Učení reiki vzniklo na přelomu 19. a 20. století, a jeho zakladatelem byl japonský mudrc Mikao Usui, kterému se tajemství reiki zjevilo po několikatýdenní meditaci a půstu. Ačkoliv byl mistr Usui buddhistou, reiki nemá s náboženstvím nic společného a jedná se o léčitelský systém dostupný každému, ať už jste jakéhokoliv vyznání a přesvědčení.

Slovo reiki označuje životní energii, která prostupuje celým vesmírem. Je zde dostupná pro každého z nás v takovém množství, jakému se dokážeme otevřít. A právě s touto životodárnou a uzdravující sílou pracuje léčitelský systém, který je dnes již populární mezi miliony lidí na celém světě!

Energie z vesmíru předaná skrze ruce

Jak vlastně takové energetické léčení pomocí reiki funguje? Léčitel zasvěcený do reiki vám přikládá ruce na různá místa těla, případně pouze pohybuje rukama několik centimetrů nad vaším tělem, a prostřednictvím svých rukou přenáší na vás životodárnou a uzdravující energii reiki.

Léčitel ovšem tuto energii sám nevytváří - spíš je prostředníkem, a skrze něj se může tato všudypřítomná síla koncentrovat a protékat až do vašeho těla. Dokonce ani není důležité, jestli skutečně přikládá ruce na část těla, která je zdrojem vašich potíží, nebo jinde, protože energie reiki se umí ve vašem těle pohybovat a najít si cestu tam, kde jí je zrovna nejvíce potřeba. Proto se také může stát, že máte pocit, jako kdyby se vás léčitel dotýkal někde úplně jinde, než má ve skutečnosti položené ruce.

Když vy sami obdržíte zasvěcení reiki, budete i vy schopni se této energii otevřít a sami ji poslat tam, kde je potřeba. Je to vskutku magické, protože můžete léčit energii, aniž byste se přitom vy sami energeticky vyčerpávali - nevyčerpatelný zdroj je totiž pořád k dispozici, je jen potřeba se naučit na něj napojit!

Bez osobního zasvěcení to nepůjde

Jednou drobnou „nevýhodou“ reiki ovšem je, že z knížek se jej sami doma nenaučíte. K tomu, abyste toto léčitelské umění ovládli, je totiž potřeba zasvěcení, tedy osobní předání této schopnosti od zkušeného mistra, který ji ovládl na vysokém stupni. Zároveň dostanete k dispozici i speciální symboly, které vám pomohou energii lépe koncentrovat a usměrňovat.

Zasvěcení do reiki probíhá zpravidla ve třech stupních. První stupeň vám otevře dveře k tomuto tajemnému umění, naučí vám přijímat energii reiki a pomocí přikládání rukou ji předávat dál. Poté budete schopni léčit sami sebe, odbourat své energetické bloky a taky pomoct svým blízkým a lidem ve vašem okolí.

Pokročilému zájemci se pak nabízí druhý stupeň zasvěcení - zde se vaše možnosti léčení rozšíří tak, že můžete pomocí znalosti speciálních symbolů energii reiki posílat dál i v prostoru a čase. To znamená, že tento stupeň otevírá dveře kromě jiného taky k léčení na dálku, aniž byste se museli nemocného fyzicky dotýkat.

Nejsložitějším stupněm je třetí stupeň, jehož zvládnutí si vyžaduje mnohem více času a dál se dělí na různé úrovně, přičemž na té nejvyšší může mistr předávat zasvěcení dál a dokáže nejen léčit, ale také umění reiki vyučovat.

Tak co, láká vás to? Stačí jen najít ten správný kurs ve vašem okolí a přesvědčit se na vlastní kůži o tom, jaká mocná energie se v reiki ukrývá!

Článek pro vás připravila kartářka Lea.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kdo vás spálí svou vášní a kdo je chladný jako led? Kdo vás spálí svou vášní a kdo je chladný jako led?

Lidská povaha je komplikovaná a rozmanitá. V mysli se rozbíhá kolotoč vzrušení, chladu i tvrdohlavosti....

Celý článek »