Reklama
 
Reklama
Reklama

Rosa umí léčit i omladit

Představte si krásné letní ráno, ptáci zpívají, obloha je ještě zahalená do růžových odstínů a v trávě se pomalu začíná zrcadlit rosa. Právě rosa představuje takový malý poklad pro naše zdraví. A dokonce si nemusíme ani vždy přivstat.

Rosa umí léčit i omladit (obrázek)

18. 7. 2018 –  Ranní rosa

Procházka ranní rosou je jedna z nejlepších věcí, kterou pro sebe můžeme ráno udělat. I když se vydáme jenom klasicky volnou chůzí v pohodlném obutí třeba na louku nebo do lesa, už samotné vdechování vzduchu osvěženého rosou působí léčivě.

Byliny a stromy totiž díky rose uvolňují množství vonných látek, které prostřednictvím vdechování působí omamně nejenom na naši mysl, ale i tělo. Ideální je mít na sobě volné nesvazující oblečení, abychom mohli dýchat z plných plic.

Také bychom měli pamatovat na zásady správného dýchání - ideálně by se nám při nádechu měl zvedat hrudník i břišní svaly. A pokud si chcete vychutnat skutečně kouzelný vzdušný elixír - zkuste při nádechu počítat do sedmi, pak zadržet dech - opět počítat v duchu do sedmi a pak při výdechu také počítat do sedmi.
Postupujte však opatrně, pokud jsme delší dobu dýchali jenom mělce, zvýšený přísun kyslíku by mohl způsobit zamotání hlavy.

Nohy jako otisk organismu

Pokud chceme využít účinků rosy naplno, neměli bychom váhat a zout si na chvíli boty. Brouzdání ranní rosou naboso nám totiž umožní přijímat léčivé látky, které jsou v rose obsažené, skrze pokožku.

Podle východních nauk je chodidlo jakýmsi otiskem organismu. Nalezneme zde body, které působí na zdraví celého těla. Tyto body je možné stimulovat například prostřednictvím akupunktury (pomocí speciálních jehliček) nebo akupresury (stlačováním prstů či tupými předměty).

Chůzí naboso jsou tyto body stimulovány přirozeně a dochází tak k přílivu energie do všech částí našeho těla. Navíc pokud se projdeme rosou, tak ještě dopřejeme svému organismu příliv léčivých látek, jež jsou v ní obsaženy z jednotlivých bylin.

Pro svou procházku bychom měli volit ideálně takové zatravněné plochy, kde víme, že rostou různé léčivé bylinky - například kontryhel či jitrocel a jedná se o lokality, kde je co nejmenší výskyt venčících se mazlíčků a kde se ideálně nenalézají různé cizorodé předměty (například sklo, odpadky).

I když nás procházka ranní rosou přivede zaručeně do euforické nálady, vyplatí se přece jenom koukat kam šlapeme, i z důvodu přítomnosti různých druhů hmyzů nebo třeba výběžků ostružin a jiných trnitých bylin.

Bylinný pohár rosy

Pokud nestihneme procházku ranní rosou, nemusíme být ještě o léčivý elixír ochuzeni, existují totiž bylinky, které nám rosu umějí zachovat klidně po celý den - a to je kontryhel. Tato bylinka bývá doporučována většinou na ženské potíže, ale i pro ty, kteří potřebují zpevnit svaly, trpí problémy se srdcem nebo dásněmi.

Listy této bylinky připomínají trochu tvar mušle, akorát místo perly skrývají většinou kapičku rosy. Právě tato kapka rosy je velkou zásobárnou účinných látek, které do ní přešli prostřednictvím kontaktu s bylinou. Pokud trpíte nějakým zevním neduhem, zkuste přiložit lístek s kapkou rosy na dotyčné místo a nechat na sebe tento elixír působit.

Trápí-li vás naopak vnitřní onemocnění, můžete přiložit lístek s kapkou nejblíže k místu, které je nemocné, nebo skopnout boty a nechat působit rosu skrze svá chodidla. Lákavé by mohlo být i pití rosy, ovšem za předpoklady, že bychom měli opravdu malý soukromí bylinný ráj, kam kromě nás nikdo nechodí, jinak bychom mohli riskovat různou nákazu.

Tonikum z rosy

Z rosy bychom si ale mohli připravit výborné tonikum pro pleť. Podaří-li se nám nalézt vícero kontryhelů, nic nám nebrání nasbírat si po kapičkách tonikum, které naši pleť nejenom omladí, ale zároveň jí předá i spoustu léčivých látek.

Není divu, že je s rosou spojena řada pověr a mýtu. Často se traduje, že v rose se koupou různé kouzelné bytosti - například víly nebo skřítkové. Tak bychom to mohli zkusit po jejich vzoru - v létě je k tomu ideální příležitost.

Článek pro vás připravila astroložka Gita.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzimní svádění podle znamení Podzimní svádění podle znamení

Čas letních lásek je dávno pryč, ale i podzim může být pěkně žhavý! Stačí vědět jak na to - využijte k...

Celý článek »