Reklama
 
Reklama
Reklama

Silvestrovská magie

Začátek nového roku je spojen smnoha rituály ve všech kulturách, ať už ten rok začínal kdykoli. Na Gregoriánském kalendáři se totiž většina světa sjednotila teprve roku 1582. A všechny magické zvyklosti se snesly na tento den jako roj včel.

Silvestrovská magie (obrázek)

26. 12. 2018 –  Silvestrovské veselí

Pořádný mejdan se pojil koslavám konce roku už ve starém Římě. Jednalo se o takzvané Saturnálie. Bývalo zvykem, že otroci si vyměnili své role spány, i kdyby mělo jít o samotného římského císaře. I ten pak doléval otroku víno, ovíval ho a nechal se od něj „pérovat“. Všeobecné veselí pak končilo stejně všeobecným sexem. Říká se, že naše západní civilizace je nyní ve stejném úpadku jako Řím, a proto ho možná právě vtomto přesně kopírovat nemusíme. Staří Keltové a Slované se také uměli řádně napít medoviny a piva, ale svůj temperament pak projevovali zejména vchlapských soubojích přetahování lanem a přetlačování rukama.

Půlnoční polibek

O půlnoci, kdy se starý rok mění vnový, je tu jedna veledůležitá věc: Koho políbíte jako prvního, tomu budou patřit po celý rok vaše city. Proto je chybou, pokud si pár na polibek nevzpomene, anebo, ještě hůř, políbí někoho, ke komu nepatří! Takže líbejte - a dejte si záležet.

Ochrana proti zlým silám

Po půlnoci obejděte dům a do kola sypte sůl. Nepustí kvám po celý rok zlé síly. Do oken je dobré pověsit amulety ve tvaru kruhu, kterými neprojde nenávist, zloba a nepřejícnost. Ještě lepší je, pokud jsou vypletené jako pavučinky. Zbalkónu ulijte trochu vína, aby vás dobří duchové domova chránili. Odjakživa také fungoval starý zvyk vycinkání zla zvonkem. Mějte ho prostě na stole mezi sebou, a kdo chce, ať si zazvoní. Pokud se chcete zbavit špatných zvyků a vlastností, případně i závislostí nebo nedobrých známostí, sepište je na papír a po půlnoci spalte vkrbu, kamnech či nad svící. Nezapomeňte mít po ruce vodu, abyste na Nový rok nevyhořeli. Nejlepší je spálit tento symbolický seznam i předměty, které ho symbolizují, vohništi před domem. Naši předkové při té příležitosti pořádali taneční rej kolem ohně, a dokonce si přes něj i skočili.

Střepy jen o půlnoci

Přesně o půlnoci je ještě dovoleno rozbít sklenku pro štěstí. Později však ne. Hlavní zásadou silvestrovských oslav je ono známé „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“ A chtělo by se vám celý rok uklízet? Ze stejného důvodu se nedoporučuje prát a smýčit a věšet prádlo, mohli byste se chtít sami věšet! Hlavně se nevyplácí sněkým se hádat nebo prát.

Být vnovém a prachatý

Na Nový rok se vyfikněte do nového a mějte po kapsách i ve šrajtofli dostatek peněz. Krása a peníze se vás pak budou držet celý rok. Důležité je mít také plnou spíž toho, co je vdomácnosti stále třeba: Mouky, cukru, oleje, chleba, pečiva a vajec, aby vám pak po celý rok nic nechybělo.

Pozor na návštěvy

Vprvní řadě si ohlídejte, abyste právě na Nový rok nepůjčili nikomu peníze. Přátelům řekněte, ať si přijdou o den později. Své finance byste měli rozpůjčované celý rok. Důležitá je také první návštěva, která kvám na Nový rok vejde do domu. Stařena prý nosí starosti, mladá dívka lásku a štěstí. Nejvíc štěstíčka přinese malé dítě, které překročí práh toho dne jako první.

Co jíst a co určitě nejíst

Pozor přátelé na slepice, kuřata a veškeré pernatce!!! Vaše štěstí by vám vnovém roce uletělo. Schovat až na druhého. Velmi se hodí zapéct do koláče pár zrnek hrášku (vařeného, abyste si na Nový rok nevylomili zub). Hráček vpečivu je něco jako jackpot - a vymysleli to už staří Keltové. Kdo ho vkoláči najde, bude mít celý rok hojnost. Hodí se vše, co je drobné a je toho hodně: čočková či krupicová polévka, rýže i kroupy. To vše vám přivolá hromadu peněz. Největším novoročním hitem jsou ale vařené prasečí rypáčky! Kelti, Slovani i Čechové je pojídali ve velkém množství. Vnich je vše, štěstí, zdraví, láska a spousta peněz. Evidentně na to většina znás nemá žaludek, jinak bychom byli neustále všichni šťastní.

Zbývá jen popřát šťastný nový rok a nezapomeňte na půlnoční polibek!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Psychospirituální krize – brána k zasvěcení Psychospirituální krize – brána k zasvěcení

Když se člověku náhle otevřou brány k vnímání neviditelných energii, není vždy snadné to zpracovat! Ale...

Celý článek »