Reklama
 
Reklama
Reklama

Terapie úsměvem

Pohlédněte na sošky a obrazy Buddhy, prince Siddhárthy Gautamy. Většinou má přivřené oči a usmívá se. Jen malinko, je to záhadný úsměv, který známe i od Mony Lisy. Stejně se usmívá Kristus na Leonardově obraze podle otisku z Turínského plátna. Není to náhoda. V tom úsměvu je vše.

Terapie úsměvem (obrázek)

12. 2. 2018 –  Úsměv - alfa a omega všeho

Mistři budhismu a taoismu učí sedm kroků, jak dosáhnout nirvány. Prvním krokem je vnitřní úsměv. Pokud se na něj umíme vyladit, můžeme pokračovat dál. Celých sedmi kroků dosáhnou jen mistři. Ale vnitřní úsměv hraje roli v každém z nich. Je to duchovní technika pro začátečníky a zároveň pro mistry. Vnitřní úsměv je naprosto nejdůležitějším krokem, jak být šťastný, ale i jak měnit realitu v lepší svět. Zní to neuvěřitelně?

Když se někdo zeptal dalajlamy, co by si přál, odpověděl: „To je snadné, dejte mi svůj úsměv. Cítím se moc dobře, když vidím, jak se na mě lidé usmívají. I já se cítím lépe, když se usmívám. Pokud se usmíváme, stáváme se lepšími a svět kolem je také lepší.“ Vybavujete si dalajlamův úsměv? On zná to tajemství. A svoje příměry nemyslí obrazně, ale doslova. Úsměv mění realitu.

Co se děje během vnitřního úsměvu?

Nemusíte se smát, jen se vnitřně vyladit na usmívajícího se Buddhu. Lépe vám to ale půjde, když se usmějete doopravdy. Pomáhá to naší mysli cítit se dobře. Pozor, nejde o nějaké „tlemení“. Vnitřní úsměv má být tichý a moudrý. A také smířený se světem - s vědomím, že co se kolem děje dobrého, za to jsem vděčný, a co zlého, to k životu patří, ale vesmírný řád je přesto v pořádku. Nejprve máme úsměv cítit v mysli, poté jej vytvořit i na obličeji. Pocit, který se vytvoří v naší mysli i na solar plexu je stejný, jako když skrze mraky vyjde slunce a zahřeje nás. A skutečně - s vnitřním úsměvem vyjde naše vnitřní slunce. Pak může dojít k zázraku: Každá buňka našeho těla začne měnit svou strukturu a mládnout. Těchto buněk je 80 miliard a na vnitřní úsměv reaguje každá. Čistí se a začíná se podobat buňce dítěte, nové a zdravé. Čím častěji provozujeme vnitřní usmívání, tím víc se buňky čistí a uzdravují.

Co se děje se světem kolem?


Pokud zatřesete nějakým předmětem, vibrace se přenášejí nejen dovnitř, ale i ven do okolí jako kruhy na vodě. Pokud vyladíte svou vnitřní energii pomocí úsměvu, pak podle taoistů měníte svoje vnitřní „čchi“ - svou mysl, ale také univerzální „čchi“, což je kosmická mysl, které jsme všichni součástí. Postupně se tedy přelaďují živé bytosti kolem nás na ony uzdravující harmonické vibrace, ale také předměty začínají vibrovat podle nás - úsměv se šíří. Během deseti minut pak lidé dovedou najít řešení svých problémů a shodnout se na konsensu, zatímco bez toho úsměvu Buddhy by to trvalo deset měsíců životních zkušeností. Tak přetváříme realitu, ne obrazně, ale fakticky.

Jak vyladit vnitřní úsměv?

Jako mustr si klidně vezměte obraz thajského Buddhy se zavřenýma očima a mírným úsměvem. Raději ne toho čínského, je tlustý a komický, občas se i šklebí a na našince tolik nezabírá, to je dáno kulturní historií), nebo také Leonardova Krista z Turínského plátna. Sedněte si do ticha v nějakém koutku svého domova a chvíli se na obrázek dívejte. Ticho je lepší než hudba. Nahřejte si dlaně třením o sebe a položte si je na oční víčka. Opakujte to několikrát, až pocítíte, že oči jsou uvolněně zavřené a není v nich žádná křeč. Stejným způsobem uvolněte i tváře a svaly kolem úst. Pak se usmějte. Vězte, že se usmíváte sami na sebe. Představte si sebe jako miminko, které potřebuje náruč a lásku. V tuto chvíli jste dítětem, ale i rodičem. Cítíte vnitřní objetí, teplo, bezpečí a sebepřijetí. Nenuťte se držet koutky stále zdvižené - pokud chcete povolit, povolte. Laskavý úsměv zůstává ve vaší mysli. Tento východ vnitřního slunce vám pomůže i v konfliktních nebo stresových situacích. Můžete jej trénovat v tramvaji nebo na procházce. Bude mít vliv na vaše myšlenky, city, rozhodnutí i slova. Tak ať jsou všechny bytosti vesmíru šťastné!

Článek pro vás připravila kartářka Jindřiška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Vyspěte se při úplňku Vyspěte se při úplňku

Úplněk nepůsobí jen na upíry a vlkodlaky. Při těchto energiích je citlivější kůra mozková rovněž u nás...

Celý článek »