Reklama
 
Reklama
Reklama

Totemová zvířata a jejich poselství

Možná si říkáte, že nejsme Indiáni, takže jaká totemová zvířata? Ale i naši předci znali sílu a poselství zvířecích archetypů a uměli s nimi komunikovat. Zvířecí bohové starých Slovanů a Keltů nebyli uctíváni jen tak. Za určitým zvířecím druhem byl silný duch, který dával zvířatům povahu a sílu. I nám se snaží zvířata něco sdělit? Rozumíme jim?

Totemová zvířata a jejich poselství (obrázek)

27. 2. 2019 –  Nečekaná setkání

Stalo se vám někdy, že si vás venku najde motýl, který se vás drží a nechce vás několik hodin opustit? Známe ženu, která se nejdříve smála, jak je to poetické, ale po hodině už před motýlem hystericky prchala, našel jí totiž i v kuchyni, kam opět vlétl oknem. Kočka si to může namířit nejen přes cestu, ale přímo na váš dvorek nebo do domu. Hledí na vás a mňouká. Před nohama vám ve svých smyčkách strne had. Jistě máte respekt, ale také byste měli porozumět, co vám přišel říct. Mnoha lidem se už stalo, že k nim v lese přišla srna na vzdálenost jednoho metru a hleděla jim do očí. Stejně tak i zajíc, který se zvedne od své pastvy a vztyčený na zadních nohách neprchá, ale sleduje každý váš krok. Lasička přebíhající přes cestu se postaví a poslouchá váš rozněžnělý monolog. Proč při zvuku lidského hlasu neutíká? Pokud jste nic takového nezažili, zřejmě chodíte málo ven. Jistě není nic divného na tom, když v kravíně potkáte krávy, ale všímejte si setkání, která jsou překvapivá. A pak o nich rozmýšlejte.

A tak se může stát, že když se vám nečekaně, třeba v kavárně, otře o nohu kočka, říká vám, abyste byli nezávislí jako ona. A možná i mazliví, abyste byli na sebe hodní, šli tam, kde je teplo a dobré jídlo, mysleli více na sebe a méně to, co kdo o vás říká, leželi na slunci a na nic nemysleli, abyste se radovali z vlastního těla, které je pružné a dobře slouží, uměli dát najevo spokojenost, abyste žili teď a tady.

Pokud vám v lese hodí veverka na hlavu šišku, nebo se zastaví mezi větvemi a komunikuje s vámi, říká vám, abyste mysleli na zadní kola, schovali si „zásoby“ v podobě úspor na později, jako si ona schovává oříšky.

Když za vámi jde cizí pes až domů, pak vám možná sděluje, že máte věrného přítele, kterého si moc nevšímáte, který není vámi oceněn. Odpovězte si, kdo to je, a oceňte ho. Možná jste tím věrným psem vy sami, a pak dejte najevo, co od svého přítele očekáváte, abyste byli rovnoprávní a vy už jste nebyli jeho stínem.

Pokud zahlédnete nad svou hlavo kroužícího dravce anebo vidíte, jak loví, dejte si svobodu, jako má on, podívejte se na vše z nadhledu a ulovte si od života to, co opravdu chcete. Když spatříte holuba, který se rozbil o skla u dálnice, zbavte se iluzí, abyste viděli, kde je vaše cesta volná a kde naopak zavřená.

Zpěvaví ptáčci na okně nebo nad vaší hlavou - dejte si prostor k radosti. Radujte se ze života jako oni.

Důležitý může být i počet zvířat. Znám nedávnou příhodu, kdy se kolem ženy středního věku slétlo po cestě do práce v lesíku osm kosů. Jiné dny byly plaší a odlétali, tento den se k oné ženě slétli, sedli na zem a neodcházeli. Kos je vítač a přivolávač jara, jeho zpět slýcháme v noci už od ledna. Osmička je nejsilnější ze všech čísel, znamená vůli, osud, rozhodnost, naplnění, štěstí a vyšší vůli. Osm kosů dává člověku najevo, že má nejlepší šanci změnit svůj osud, pokud je připraven. Říkají teď, a nebo nikdy! Toto je jaro tvé duše.

Nezapomeňte, že vaše totemové zvíře si vás najde samo. Nemůžete si ho vybrat. Pokud ho v nějakých podobách v životě potkáváte, je to ono. Může se také během života měnit. Pokud vás téma zajímá, ptejte se starých Indiánů, jejich moudrost se zachovala dodnes.

Článek pro vás připravila astroložka Pavlína.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Psychospirituální krize – brána k zasvěcení Psychospirituální krize – brána k zasvěcení

Když se člověku náhle otevřou brány k vnímání neviditelných energii, není vždy snadné to zpracovat! Ale...

Celý článek »