Reklama
 
Reklama
Reklama

Učitelé podle znamení

Minulý týden začal nový školní rok 2020/2021. Jak vycházet s paní učitelkou nebo panem učitelem? Zkuste se jim podívat na zoubek podle jejich znamení!

Učitelé podle znamení (obrázek)

7. 9. 2020 –  Beran
Berana není těžké naštvat, a tak není divu, že právě v tomto znamení najdeme kantory, kteří na děti občas umí pořádně nakřičet. Ještěže tělesné tresty jsou už dnes zakázány! Na druhé straně, zjedná si tím disciplínu a respekt, a jeho nebo její horká hlava zas rychle vychladne, takže nakonec nejspíš bude mezi žáky ve velké oblibě.

Býk
Učitelé v Býku jsou kliďasi, které hned tak něco nevytočí. Mnoho z nich se rádo věnuje po práci různému kutilství nebo ručním pracím, takže dovedou třídu zaujmout originálními pomůckami nebo výzdobou. Ocení, když dají žáci najevo upřímný zájem o věci, to je mnohem důležitější než jak moc byli od přírody obdařeni inteligencí.

Blíženci
Blíženci hodně čtou, zajímají se o světové dění a mají široký okruh intelektuálních zájmů. Učitelé narozeni v tomto znamení jsou proto schopni na počkání vysypat z rukávu spousty různých zajímavostí, čímž udělají dětem radost. Může se ovšem stát, že třeba hodina dějepisu se takhle plynule změní na přednášku z přírodovědy!

Rak
Raci jsou velmi citliví lidé, a učitelky nebo učitelé v Raku si své zaměstnání obvykle vyberou proto, že hluboce a upřímně milují děti. Bývají proto ke svým žákům laskaví a chápající, někdy možná až příliš. Děti na ně nedají dopustit, ale pokud mají tu smůlu a vyfasují třídu plnou malých grázlů, nejspíš to nebudou zvládat a dovede je to k šílenství.

Lev
Sebevědomý Lev má talent stát se přirozenou autoritou, umí řídit lidi, má manažerské nadání a dokáže si získat respekt. Proto mají učitelé a učitelky narozeni v tomto znamení úspěch ve svých třídách a bývají často až zbožňováni. Platí to hlavně pro vyšší ročníky, které již nejsou zas tak úplně dětmi a potřebují silnou osobnost jako vzor.

Panna
Paní učitelky a pánové učitelé narozeni v Panně si potrpí na pořádek a systém, které jsou podle nich základem veškerého úspěchu. Uspějete u nich, pokud dáte najevo smysl pro detail a nejsou vám lhostejné důležité drobnosti. Ocení upravené sešity a krasopis, ale těžce jim vysvětlíte, jak jste se mohli dobrat výsledku bez přesného postupu.

Váhy
Váhy mají schopnost nacházet porozumění a kompromisy mezi lidmi, takže v jejich třídách bude kladen důraz právě na to, aby spolu žáci uměli dobře vycházet, a paní učitelka Váha nemá problém si o tom s nimi popovídat. Důležitější než dobré známky a probrané učivo je, aby nikdo nikoho nešikanoval a aby se hrálo férově.

Štír
Štíři mají s dětmi hodně velkou trpělivost, umí jim naslouchat a projevit pochopení, ale pozor, taky učitelky ve Štíru mají pouze jedny nervy! Snesou toho hodně, ale když už je to přes čáru, tak jim bouchnou a vyjdou na povrch i staré věci. Mohou proto působit trochu nevyzpytatelným dojmem, ale to není důvod se jich obávat.

Střelec
Střelci a Střelkyně se dají na učitelství proto, že je daný předmět opravdu baví a jsou do něj zažraní, nebo taky kvůli velkým prázdninám, které jim umožní naplnit jejich cestovatelské záliby. Díky tomu od nich můžete čekat spoustu zajímavostí navíc, kterými obohatí dětem jejich rozhled. Na disciplínu si příliš nepotrpí a spíš berou žáky jako kamarády.

Kozoroh
Kozorozi působí navenek velmi seriózním a vážným dojmem, ale kantoři v tomto znamení dovedou někdy pořádně překvapit, když se z nich navzdory tomu vyklube veselá kopa, která má pro děti hromadu bláznivých nápadů. Ovšem výkony žáků jsou pro ně důležité a hodnotí je docela přísně, takže se pod jejich vedením vyplatí snažit.

Vodnář
Svobodomyslný Vodnář se nezapře ani v učitelské profesi. Na formality příliš nedá, a důležité pro něj je, co děti opravdu zajímá a co opravdu umí, spíš než jak se daří dodržovat oficiální požadavky a osnovy. Mohlo by to vypadat, že mu ve třídě chybí disciplína, ale nakonec dokáže žáky skvěle namotivovat a obohatit výuku o různé zajímavosti.

Ryby
Klidné a vnímavé Ryby mají pro žáky velké pochopení a snaží se každého z nich vnímat jako jedinečnou a individuální bytost se svými vlastními schopnostmi. Příliš mu nejde držet pevnou ruku nad bandou drzých spratků, ale naopak skvěle se uplatní u žáků se zvláštními potřebami nebo třeba na uměleckých školách.

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tři nejobávanější symboly neštěstí Tři nejobávanější symboly neštěstí

Taky vás umí vyděsit černá kočka? Víte, které jsou nejznámější symboly neštěstí? Máme se jich skutečně...

Celý článek »