Reklama
 
Reklama
Reklama

Vaše karma - společnice, které neuniknete

Proč se na některé lidi lepí smůla a jiní zas mají pořád štěstí? Podle staré indické moudrosti za to může karma a příběhy z minulých životů!

Vaše karma - společnice, které neuniknete (obrázek)

30. 9. 2019 –  Na Zemi jako ve školní lavici

Určitě jste to slovo již slyšeli, ale ne každý zná jeho význam. Co že to ta tajemná karma vůbec je? Učení o karmě úzce souvisí s naukami o reinkarnaci, tedy minulých životech a převtělování. Tato moudrost k nám přichází ze starobylé Indie, kde má konec konců i naše evropská kultura své pradávné kořeny ztrácející se v mlze dávnověku - i my Češi totiž patříme mezi takzvané indoevropské národy. Podle pradávného učení se duše vrací na Zemi znovu a znovu, až dokud nedosáhnou takové duchovní dokonalosti, že už se vracet nemusí, dosáhnou osvícení a jsou zbaveny povinnosti se opět narodit a prožívat strasti pozemského údělu. Země je vlastně trochu jako taková školní třída pro naše duše, kde si zkouší, co je dobře a co špatně a učí se na svých vlastních chybách - to všechno proto, aby dosáhly duchovní zralosti.

Vybíráme si osud, který nás něco naučí

Když přichází duše člověka na svět, má do jisté míry na výběr, jaký osud jí bude přidělen. Ale opravdu jen v rámci jistých možností - a ty jsou dány karmou! Je to něco podobného, jako kdybyste si mohli vybrat svou roli v dalším kole hry podle toho, kolik bodů jste nasbírali v předchozím kole. Nejde však ani tak o nějaké pomyslné „body“, jako spíš o konkrétní příběhy a osudy. Byli jste v minulém životě chamtiví a hrabali peníze, kde se dalo? Příště si máte vyzkoušet, jaký je to pocit, když kvůli něčí chamtivosti skončíte na mizině! Byli jste nevěrníci a sukničkáři? Teď se ocitnete v roli toho podvedeného a obelhaného. Ale taky, byli jste minule štědří a poctiví a nic jste z toho neměli? Teď se vám budou snadno sypat peníze bez námahy! Důležité je, že úkolem karmy není v první řadě odměna nebo trest, ale spíš je to něco ve smyslu: „Podívej, tohle si minule udělal kamarádovi, tak teď si vyzkoušej na vlastní kůži, jaké to je!“ Opravdu jako ve škole!

Karmě někdy stačí i jeden život!

K tomu, abyste viděli, jak hezky a spolehlivě karma funguje, však nepotřebujete ani znalosti minulých životů! Karma totiž často ani nečeká, až zemřeme a znovu se narodíme, ale funguje téměř na počkání! Stalo se vám již někdy, že jste se přistihli při nějaké trošku zlomyslné, závistivé, pomstychtivé, zkrátka negativní myšlence? A v průběhu pěti minut jste pak zakopli a upadli, praštili se o něco, nebo jste něco rozbili či ztratili? No, tak to je přesně ono - karma v přímém přenosu! Učí nás, abychom byli hodnými lidmi - protože nakonec se to i nám samotným docela vyplatí!

Ani karma není zdarma!

Slyšeli jste již vtipné rčení: „Karma je zdarma?“ No a jak už teď víte, ono to nakonec není tak docela pravda! Po finanční stránce vás sice karma nebude stát ani korunu, ale zato si ji musíte patřičně zasloužit a „odpracovat“. Nejen dobrá karma stojí námahu, ani ta špatná nepadá jen tak z nebes a je to trochu ironická „odměna“ za naše „zásluhy“ nejen v minulých životech. Ale žádný učený z nebe nespadl, a podle staré indické moudrosti probíhá cyklus reinkarnace pořád dokola právě proto, abychom se učili, zdokonalovali a přibližovali tak krůček po krůčku osvícení. Tak hlavu vzhůru, všechno špatné je nakonec na něco dobré, a dělat chyby je lidské. Dokonce i ty, které vám pak vynesou ne zrovna nejskvělejší karmu!

Článek pro vás připravila astroložka Zdeňka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Čínský nový rok Krysy Čínský nový rok Krysy

25. ledna 2020 se začíná podle čínského kalendáře nový rok - a bude zasvěcen znamení Krysy. Víte, jaký...

Celý článek »