Reklama
 
Reklama
Reklama

Vaši rodiče a vy – je to ve hvězdách?

Rozumět si v dospělosti se svými rodiči je někdy docela oříšek! Jak moc vám může v nalezení společné řeči pomoct horoskop?

Vaši rodiče a vy – je to ve hvězdách? (obrázek)

12. 10. 2020 –  Už nejste jejich malé děti

Dokud jsme malými dětmi, díváme se na své rodiče většinou nekriticky - je to maminka a tatínek, kteří jsou naprosto výjimeční a jedineční. Pro rodiče jsme zas jejich milované děti, o které se musí postarat a které se snaží co nejlépe vychovat. Když ovšem vyrosteme, tento jedinečný vztah rodičů a dětí prochází velkými proměnami, z kterých se ne vždy povede vytvořit harmonickou idylku. A to je škoda - ale často to jinak zkrátka nejde!

Taky vám rodiče pořád „kecají“ do života, jako kdybyste byli malé děti, i když vám již dávno bylo dvacet, třicet, čtyřicet? Čekají od vás, že budete každý den u nich i s vnoučaty a budete jim věnovat všechnu pozornost? Nebo se naopak vidíte jednou v roce, protože vám pořád ještě neumí odpustit, že si jdete vlastní životní cestou? Vztahy rodičů a dospělých dětí mohou nabývat různých podob, ale taky mohou být nespočetnými různými způsoby napjaté a komplikované!

Znamení hodně napoví

Váš vztah s vašimi rodiči - nebo s vašimi dospělými dětmi, pokud jste na druhé straně barikády - je z astrologického pohledu hodně podobný partnerskému horoskopu. Jedná se o vztah dvou dospělých lidí, z nichž každý je jedinečný, v něčem si rozumí a v něčem méně, a srovnání horoskopů narození rodiče a dítěte prozradí, v čem se shodnou bez problémů, a kde to naopak může zaskřípat.

Oproti partnerství je zde však jeden podstatný rozdíl - se svojí rodinou se nemůžete „rozejít“, takže i když se může stát, že se podle horoskopu se svými rodiči k sobě povahově vůbec nehodíte, nějak se spolu přece jen musíte naučit vycházet!

A která znamení si spolu rozumí nejvíc? Nejlépe se bude hledat společná řeč znamením jednoho živlu. To jsou skupiny Beran, Lev a Střelec v živlu ohně, Býk s Pannou a Kozorohem v živlu země, Rak a Rybami a Štírem ve vodním živlu a Blíženec, Váhy a Vodnář v živlu vzduchu. Pokud se oba z dvojice rodič a dítě narodili pod vládou stejného živlu, nemělo by pro ně být těžké najít společnou řeč ani v dospělosti. Dobře si spolu rozumí také oheň se vzduchem a voda se zemí. Ostatní kombinace znamení mají větší sklon se navzájem nepochopit, protože mají v životě rozdílné priority. To je ovšem jen základní pravidlo, a všechno závisí na přesném datu narození obou z vás!

I vaši rodiče mají svůj příběh

Vztah s rodiči se liší od všech ostatních mezilidských vztahů také tím, jak moc se v průběhu času proměňuje. Dokud jsme malými dětmi, naši rodiče jsou pro nás ztělesněním archetypů matky a otce, ženského a mužského principu. Tehdy je ještě nevnímáme jako jedinečné lidské bytosti s jejich přednostmi, nedostatky, s jejich povahou a konkrétním životním příběhem. Jsou pro nás spíš tak trošku mýtickou postavou, ke které vzhlížíme!

Až mnohem později si uvědomíme, že naše maminka není jenom Maminka, ale třeba Katka narozená ve znamení Vah, která se vdávala mladá, protože musela, a táta je ve skutečnosti Honza narozený ve Lvu, kterému se nepovedlo dostat na školu, na kterou chtěl, a musí dělat práci, která ho nebaví.

Když se na své rodiče začneme dívat tímto pohledem, pak jim mnohem snáz odpustíme i to, co nás v pubertě třeba zlobilo. Na druhé straně, i oni potřebují projít cestu k proměně vztahu k vám a uvědomění si toho, že už nejste to malé dítě, ale že je mezi vámi teď už vztah dvou dospělých lidí.

Některé dvojice rodič a dítě mají větší štěstí, že si (nejen) podle horoskopu lépe povahově „sednou“, zatímco pro jiné je hodně náročné naladit se na stejnou vlnu a vysvětlit si navzájem své životní priority. Když si však necháme poradit od hvězd, bude pro nás určitě jednodušší se se svými nejbližšími příbuznými navzájem pochopit a podporovat, nebo alespoň respektovat! Držíme vám palce!

Článek pro vás připravila kartářka Damiana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Zimní čas – oblíbený i neoblíbený Zimní čas – oblíbený i neoblíbený

Opět budeme ráno o hodinu později vstávat, těšíte se? Střídání letního a zimního času zřejmě brzy...

Celý článek »