Reklama
 
Reklama
Reklama

Znamení ve školních lavicích

Každé znamení zvěrokruhu má své přednosti i slabší stránky, a to platí i ve škole. Poradíme vám, jak je nejlépe využít ke studijním úspěchům!

Znamení ve školních lavicích (obrázek)

2. 9. 2019 –  Beran
Berani mají spoustu energie a umí být pořádně tvrdohlaví, takže je potřeba tuto jejich soutěživost podpořit. Ale když se naopak zatnou a budou rebelovat, může to jít pořádně těžce! Dopřejte jim aktivity, ve kterých se mohou vybouřit a zároveň se u nich něco naučí, ideální jsou různé hry a dobrodružné akční nápady, které je namotivují i k nudnému učení.

Býk

Býci jdou na věci pomalu a pozvolna, ale o to vytrvalejší a houževnatější umí být, když už se do něčeho pustí a když je to začne bavit. Nedělejte si tedy hlavu s tím, když dítko ve znamení Býka zpočátku trošku zaostává, protože jen potřebuje svůj čas, a nakonec vás ještě překvapí tým, že když se jednou do něčeho pořádně zahloubí, dá tomu přednost dokonce i před hrou!

Blíženci

Blížence baví poznávání nových věcí, a přímo se vyžívají ve sbírání nejen encyklopedických znalostí. Doma jsou taky v cizích jazycích a skvěle jim jde psaní a slohy. Od toho, aby byly nejlepšími žáky ve třídě, je ovšem někdy dělí nedostatek vytrvalosti, protože jejich pozornost těká od jednoho ke druhému a třetímu. Zkrátka potřebují změnu a pestrost, a pak je to bude bavit!

Rak
Raci jsou pocitové a intuitivní typy, a nejlépe si zapamatují to, co se jim bude spájet s nějakými emocemi. Proto taky mohou mít velký talent v uměleckých oborech, ať už je to hudba, malování, tanec nebo něco jiného. Naopak v technických a přírodovědných předmětech budou potřebovat namotivovat nápadem, který je chytne za srdce a přiměje i k učení se nudných vzorců.

Lev
Lvi se zrodili pro úspěch, a to platí i ve škole. Dejte jim příležitost vyniknout a zazářit, a udělají všechno proto, aby právě oni byli tu první ve třídě, aby vyhráli v soutěži, získali ocenění a komplimenty. Pochvala a uznání je motor, který je žene kupředu i v předmětech, které je třeba až tolik nezajímají. A pokud dostanou možnost vést kolektiv spolužáků, je to ještě lepší!

Panna
Panny si potrpí na dokonalost, proto jsou ve škole často perfekcionisti možná i více, než by bylo potřeba, a taky ne vždy na těch správných místech - třeba odevzdají práci jako poslední, protože si tak moc dali záležet na krasopisu! Dejte jim možnost věnovat se něčemu, kde využijí svůj vrozený smysl pro detail, a budete překvapeni, jak daleko to umí dotáhnout!

Váhy
Váhy mají vrozený smysl pro umění a pro všechno krásné, takže se jim bude obvykle velmi dobře dařit v kreativních oborech. Nepatří však zpravidla mezi příliš průbojné typy, takže mohou zůstat ve stínu spolužáků. Jejich předností je schopnost skvěle vycházet s ostatními, největší úspěchy je proto čekají všude tam, kde mohou uplatnit svůj talent pro týmovou spolupráci!

Štír
Proniknout do duše štířího dítka nebo studenta je někdy docela složité, protože když si něco umanou, tak si umí počkat na správnou chvíli a nenechají se jen tak dotlačit do něčeho, co nechtějí. Když však v něčem najdou tu správnou energii, která je motivuje, dovedou se tomu věnovat s ohromným zápalem a vytrvalostí. Dejte jim čas a příležitost se projevit a budete překvapeni!

Střelec
Mladí Střelci obvykle tíhnou k poznávání světa a rádi se dovídají nové věci, takže motivovat je k učení není příliš složité - ale musí to mít smysl, s disciplínou a pravidly na ně nechoďte. Bavit je budou dobrodružné, nejen sportovní hry zaměřené na zeměpis nebo přírodovědu, všechno co souvisí s počítači nebo technikou, a když jsou starší, taky je často nadchne filosofie.

Kozoroh

Kozorozi jsou obvykle v dětství vážní a působí starším dojmem, zatímco později si to vynahradí, uvolní se a stanou veselejšími. Školu však zpravidla umí brát hodně vážně, a je pro ně důležité mít dobré známky, zasloužit si uznání a někam to dotáhnout. Často si již velmi brzy uvědomují, jak moc to souvisí s učením, a jejich přirozenou cílevědomost a ambice pak už stačí jen vhodně podpořit!

Vodnář
Vodnáři jsou již od dětství rebelové a zásadně jsou proti proudu a dělají věci jinak - počítejte tedy s tím, že vás možná i ve škole pořádně překvapí! Ale není to nic špatného - jejich vrozený zájem dovídat se nové věci a poznávat svět je základem pro úspěchy ve kterémkoliv předmětu, který je nadchne. Jen na ně nesmíte jít s přísnými pravidly, vždyť výsledek je důležitější než postup!

Ryby

Ryby jsou nenápadná tichá voda, která břehy mele. Nečekejte od nich, že budou ve třídě nijak průbojní nebo výrazní, to nechají jiným znamením. Když však přijde na výsledky, často se ukáže, že právě oni mají ty nejlepší! A to se ani nijak nechlubí! Dejte jim čas, prostor, klid a motivaci, netlačte na ně, a překvapí vás, co všechno se v nich ukrývá a kam to až dotáhnou svým vlastním tempem!

Článek pro vás připravila kartářka Barbora.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jak žít podle cyklů přírody Jak žít podle cyklů přírody

Jaro, léto, podzim, zima. Střídání dne a noci. Naše duše i tělo fungují mnohem lépe, když se na ně ve...

Celý článek »