Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Koza

1955, 1967, 1979, 1991, …
Element:
oheň
Princip:
jin
Roční období:
podzim
Světové strany:
sever a severozápad

Obecná charakteristika

Koza je spíše stydlivá a hledá silného partnera, o kterého by se mohla opřít. Je nevypočitatelná, elegantní, umělecky nadaná a kreativní, miluje přírodu, ale bohužel je také pesimistická a nestálá. Za svůj osud ráda hází vinu na ostatní. Ráda by udávala tón ve společnosti, ale není tomu určená. V životě hledá jistoty a je velmi cílevědomá. Rodina a blízcí přátelé jsou pro ni velmi důležití.

Silné stránky

Koza je kamarádská, cílevědomá, pozorná, citlivá a starostlivá. Má velmi originální nápady a vysoký stupeň kreativity. Je značně oblíbená pro svou přirozenost a připravenost podat kdykoliv pomocnou ruku.

Slabé stránky

Nejhorší vlastností Kozy je její pesimismus, dokáže tím otrávit atmosféru celému svému okolí. Je skeptická a neumí se rozhodovat. Někdy je též indiskrétní a nedokáže svěřené informace udržet pod pokličkou.

Co učiní Kozu šťastnou

Pro Kozu jsou velmi důležité věci materiální povahy. Má velkou tendenci šetřit. Potřebuje cítit jistotu a bezpečí! Daří se jí lépe, když se vymaní z konvencí a na nikoho a na nic nemusí brát ohledy.

Život s ostatními

Krysa a Koza prožívají, pokud jej prožívají, nemastný neslaný vztah. Nacházejí jen velmi málo společných koníčků. A v životě se spíše míjejí.

Spojení s Buvolem je pro Kozu dobré, opře se o partnera, jenž stojí nohama pevně na zemi, ale Buvol potřebuje totéž, proto vztah nebude fungovat.

Tygr Kozu často nechápe, ale vztah bude funkční, pokud se Koza zdrží svých kritik na osobu Tygra a nechá věci jednoduše plynout bez komentářů.

Se Zajícem prožívá Koza své šťastné a harmonické období. Oba dva si užívají každé chvilky, kterou mohou být spolu, nuda mezi nimi neexistuje.

Drak Koze imponuje, naprosto se v něm shlíží, ale spolupráce nebo milostný vztah dosahuje jen určitých výšin. Tato znamení si nejsou souzena.

Mezi Hadem a Kozou nevznikají skoro nikdy konflikty. Ve vztahu je klid, až moc velký na to, aby šlo o uspokojivý vztah. Panuje mezi nimi nuda.

Kůň je pro Kozu dobrým partnerem, i když zrovna nesvítí sluníčko a nastane dusnější období. Navzájem se zásadně respektují a neuráží se.

Dvě Kozy se mohou velmi lehce spřátelit, rozumí si, vyměňují si svá tajemství a vzájemná důvěra je počátkem mnohdy dlouholetých vztahů.

Opice s Kozou si rozumí, sledují se, pravděpodobně se k sobě cítí zvláštně přitahovány. Problémem však často bývá nedostatek společných zájmů.

S Kohoutem Kozu moc nepotkáte. Existují zde značné komunikační problémy. Kohout není pro pesimistickou Kozu ideálním partnerem a je tomu i naopak.

Pes se může snažit, jak bude chtít, ale nikdy se mu nepodaří vzbudit alespoň malicherný zájem Kozy. Pokud vztah přece jen vznikne, není dlouhý.

U Vepře se cítí Koza jako v bavlnce. Vepř v ní vzbuzuje pocit bezpečí a jistoty. Koza nachází v jeho náruči štěstí, lásku a pochopení.