Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Kůň

1954, 1966, 1978, 1990, …
Element:
oheň
Princip:
jang
Roční období:
léto
Světová strana:
jih

Obecná charakteristika

Kůň miluje show a velké společenské události, kde se ukáže ve světle ramp a může být obdivován. Je velmi inteligentní a sebejistý ve svém vystupování. Má výborný organizační talent, umí vést lidi a dokáže je snadno stáhnout na svoji stranu. Nedokáže být chvilku v klidu, někdy je i egoistický a dělá si věci po svém. Když je zamilovaný, je velmi vášnivý a pro lásku zapomíná na všechno okolo sebe.

Silné stránky

Kůň je šaramantní, galantní a pozorný společník. Má smysl pro humor a dokáže bavit velké množství lidí okolo sebe. Je kamarádský a ve svém jednání vždy přímý. Mimoto je praktický, nezávislý a náročný.

Slabé stránky

Díky své oblíbenosti může být Kůň ješitný a egoistický. Bývá rebel a jde proti systému. Umí být náladový, a pokud se mu někdo nelíbí, dokáže jej urazit i pomluvit. Křivdy si v sobě nosí zbytečně dlouho.

Co učiní Koně šťastným

Kůň miluje cvičení, a to duševní i tělesné. Je to rozený bavič a touží být středem pozornosti. Libuje si v rozdávání komplimentů a také je rád přijímá. Práce mu není cizí, ale dobře se vyzná i v lásce.

Život s ostatními

S Krysou nevznikají nijak výrazně dobré vztahy. Neustále spolu bojují o prvenství a je tam patrná velká rivalita. Jeden by musel ustoupit.

S Buvolem to není jednoduché. Mají jen málo společných zájmů. Je tu však možnost, že jeden druhého přesvědčí a naleznou společnou cestu.

Tygr a Kůň je nádherné spojení, vznikne tak pár, na který je spolehnutí, pár, který mají všichni rádi. Jednoduše velmi šťastná kombinace.

Zajíc je pro Koně trošku nepochopitelný, jakoby z jiného světa. Zajíc má raději ústraní, Kůň světlo ramp. Toto spojení není příliš časté.

S Drakem má Kůň více společného než naopak. I když to bude ve vztahu prskat, bouchat a vřít, vždy nastane fáze usmiřování. Dobré spojení.

Had a Kůň je nesourodá kombinace. Dva protiklady, které se mohou buď přitahovat, nebo naprosto odpuzovat. Je potřeba vyvinout velké úsilí.

Kůň a Kůň, spojení, které většinou přetrvává dlouhá léta. Často jsou spolu tito partneři do konce svých životů. Čas spolu prožitý je oba naplňuje.

Kozu s Koněm můžeme ve svém okolí potkat často. Jsou to většinou kamarádi, kteří se doplňují. Koza si musí dát pozor na pusu a Koně neurazit.

Opice není vhodný partner pro Koně, jsou povahově hodně odlišní, a pokud je uvidíme někde pohromadě, bude se jednat určitě o vztah z donucení.

S Kohoutem má Kůň spíše chladný a distancovaný vztah. Vzhledem k tomu, že chtějí být oba dva středem společnosti, je to málokdy proveditelné.

Se Psem po boku je Kůň šťastný, Pes Koně obdivuje a je jeho věrným společníkem, rádcem a partnerem. Velmi příznivé spojení trvající dlouhá léta.

Vepř a Kůň se spolu cítí dobře, ale nedochází zde k nijak výrazně hlubokým vztahům. Rozumí si, respektují se, ale to je tak většinou vše.