Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Opice

1956, 1968, 1980, 1992, …
Element:
kov
Princip:
jang
Roční období:
léto
Světové strany:
západ a jihozápad

Obecná charakteristika

Opice má sklon se druhým posmívat. Avšak díky svému šarmu se jí vždy podaří z nemístné situace vybruslit a všem se zalíbit. Pro Opici je život jen hra. Je velmi originální, ráda improvizuje, má výbornou fantazii a člověk nabývá pocitu, že jí studnice nápadů nikdy nevyschne. Ve vztazích je romantická a vášnivá. Nemá v nich však moc štěstí. Jakmile si nějaký začne, většinou již hledá další, nový.

Silné stránky

Opice je velmi srdečná, nejraději by objala celý svět, dokáže se vcítit do druhých a pomoci jim. Svůj velký optimismus a nezávislost používá i ve své práci, kde je moc šikovná, praktická a kreativní.

Slabé stránky

Negativní stránky Opice odpovídají jejímu jménu. Dělat si opičky ze všeho, ze všech a za každé situace. Bez skrupulí a často nemístné. Není trpělivá ani stálá, spíše povrchní. Klepy jsou její vášeň.

Co učiní Opici šťastnou

Opice je inteligentní, sečtělá a velmi přesvědčivá. Potřebuje cítit, že široko daleko se jí nikdo nevyrovná. Jedná-li se o názor ostatních, často jí stačí pouze jeden jediný souhlas, a to její vlastní.

Život s ostatními

S Krysou si Opice rozumí dobře. Obě jsou kreativní, mají smysl pro humor a chápou se. Doporučuje se vztah spíše na pracovní či kamarádské bázi.

Buvol je pro Opici moc rozvážný, moc pomalý, moc vážný. Opice potřebuje pohyb, změnu, bláznivý humor. V tomto vztahu dochází k nedorozuměním.

S Tygrem bude Opice bojovat. Oba dva chtějí být středem pozornosti, oba dva chtějí mít pravdu i nejlepší nápad, kterým strhnou ostatní.

Zajíc si nenechá od Opice skákat po hlavě. Opice to však, i přes neustálé připomínání, opakuje. To může i jinak dobrý vztah úplně zruinovat.

Drak je pro Opici tím nejlepším partnerem, ať už v lásce, nebo práci. Opice vykazuje potřebný respekt, kterého není schopná u ostatních znamení.

S Hadem nemá Opice tolik společného. Had je orientovaný na rodinu a vyžaduje hodně pevný a úzký vztah. Nestálá Opice potřebuje naopak volnost.

Opice a Kůň není častým spojením. Kůň se může cítit dotčen komentáři, kterými prostořeká Opice nešetří. Vztah nemá dlouhodobějšího trvání.

Koza Opici přitahuje, dokážou navázat partnerství spíše na přátelské bázi. Stojí zde proti sobě optimismus Opice a životní pesimismus Kozy.

Dvě Opice, to je silná dvojka. Mají pro sebe porozumění, je radost na ně pohledět. Tato dvojice je často motorem společenských večírků a zábav.

Kohout si s Opicí rozumí, je pro ni dobrým společníkem, mohou spolu donekonečna rozebírat veškeré záležitosti. Není to však příliš osobní vztah.

Mezi Psem a Opicí vzniká často přátelský vztah, kde se oba partneři cítí uvolněně a nemusí si dávat přílišný pozor na to, co si myslí a říkají.

Vepř je pro Opici příjemným partnerem v milostné i pracovní rovině. Většinou se jedná o velmi pěkné partnerství bez větších problémů.