Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Pes

1958, 1970, 1982, 1994, …
Element:
kov
Princip:
jang
Roční období:
podzim
Světové strany:
západ a severozápad

Obecná charakteristika

Pes je věrný, vždy nápomocný, přímý člověk, který nemá rád faleš. Na ostatní může působit chladně, ale je to pouze fasáda, kterou se chrání. Pokud miluje, pak po celý život. Je velmi spolehlivý a loajální. Bývá pedantem s velkými nároky, a to především sám na sebe. Jeho dobře cílená kritika a cynismus jsou postrachem všech okolo něj. Hádkám se vyhýbá, avšak pokud na ně dojde, dokáže ukázat své ostré tesáky.

Silné stránky

Odvážný Pes se málokdy nechá zastrašit nebo zahnat do kouta. V milostných vztazích je věrný až za hrob. Je upřímný, pravdomluvný, vtipný, a i když se to nemusí zdát, je velmi citlivý. V zaměstnání je zodpovědný a pracovitý.

Slabé stránky

Díky vysokým nárokům na sebe i ostatní je pro své okolí občas až moc pedantský a puntičkářský. Je nedůvěřivý a dlouho trvá, než se někomu otevře. Jeho cynismus někdy přeteče únosnou hranici a dokáže zranit.

Co učiní Psa šťastným

Pes velmi rád lidem vychází vstříc, vždy se dá přesvědčit rozumnými důvody a můžete se spolehnout, že rád přispěje svým dílem. Potřebuje pomáhat, někdy dokonce hájí cizí zájmy více než ty vlastní.

Život s ostatními

Krysa je pro Psa tím správným partnerem, má též vysoké nároky, a tak tvoří dobře fungující tým, ať už v milostném, nebo pracovním vztahu.

Buvol a Pes mají minimálně společných zájmů, navzájem si nemají moc co říct a většinou okolo sebe procházejí, aniž by si jeden druhého všimli.

S Tygrem si Pes velmi dobře rozumí, oba dva jsou pracovití, mají vysoké nároky a jsou aktivní. Společně dosahují cílů, které si vytyčili.

Zajíc a Pes je vhodná kombinace, jejich vztah je harmonický a plný radosti. Ani jeden není přítelem velkých hádek, vždy se spolu domluví.

S Drakem nemívá Pes příliš uspokojivý vztah. Dochází mezi nimi ke konfliktům a vzájemnému měření sil. Tento vztah se obecně nedoporučuje.

Had a Pes vycházejí dobře, nevznikají mezi nimi významnější konflikty. Na pracovišti a v partnerském vztahu si rozumí a navzájem se podporují.

Kůň je pro Psa ideálním partnerem, jejich vztah je šťastný a doprovázený úspěchem. Pes Koně obdivuje pro jeho šarm, charisma a smysl pro humor.

Mezi Kozou a Psem je spíše povrchní vztah. Je to způsobeno tím, že se každý zajímá o jiné věci. Vztah nemá dlouhodobější ani hlubší charakter.

S Opicí si Pes rozumí, ale problém nastává v oblasti důvěry a ta je pro věrného Psa jedním ze základních a nutných kamenů dobrého vztahu.

Kohout připadá Psovi jako nadutec, i když tomu tak není. Je to způsobeno rozdílností povah. Pro Kohouta je Pes zase moc velkým realistou.

Dva Psi, to je správná dvojka, rozumí si, podporují se a jdou společně ruku v ruce za svým cílem. Vztah má předpoklady pro to nejlepší fungování.

Na Vepři se Psovi nejvíce líbí jeho srdečnost. Obdivuje ho pro jeho lásku k bližním, neboť je sám velmi citlivý. Jedná se o velmi hezký vztah.