Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Tygr

1950, 1962, 1974, 1986, …
Element:
dřevo
Princip:
jang
Roční období:
zima
Světová strana:
severovýchod

Obecná charakteristika

Tygr je okouzlující, citlivý, odvážný, divoký a vzpurný. Peníze jej zajímají spíše méně, ale pokud už je vlastní, nerad se s nimi loučí. Tygr miluje nebezpečí a dobrodružství. Díky své ochotě riskovat se často dostává do nesnází. Poslušnost není jeho silnou stránkou, sám však požaduje, aby byly jeho pokyny přesně dodržovány. Jeho partnerské vztahy končí kvůli jeho překvapivým nápadům často krachem.

Silné stránky

Tygra uvidíte často rozesmátého, optimistického a srdečného. Má lásky a porozumění na rozdávání. Je velmi aktivní, pilný, důsledný a energický. Vyznačuje se vysokou sebejistotou, smělostí a odvahou.

Slabé stránky

Tygr trpí čas od času přehnanou sebedůvěrou a ve spojení s nevyčerpatelnou dávkou odvahy podstupuje zbytečně velká rizika. Pokud je Tygr přesvědčen o své pravdě, bývá vzpurný, umíněný a velmi tvrdohlavý.

Co učiní Tygra šťastným

Potřebuje ve svém životě alespoň jedno období, kdy jedná výhradně na základě svých pudů. Potřebuje vyjádřit sebe sama, najít svou identitu, zformovat si svou osobnost a otevřeně vyjádřit svůj názor.

Život s ostatními

S Krysou má spontánní Tygr jen velmi málo společného, pro Tygra je Krysa až příliš praktická a málo impulzivní. Většinou se v životě míjejí.

Buvol je klidné a stabilní znamení a má proto málo pochopení pro akčního Tygra. Pokud se setkají v boji o vedoucí pozice, dojde k neshodám.

Tygr s Tygrem vychází v podstatě dobře, doplňují se, avšak dochází i k vyhroceným situacím, kde je potřeba trpělivosti, a tu Tygr nemá.

Zajíc a Tygr by mohli nalézt společnou řeč, ale jejich partnerský vztah nebývá jednoduchý! Aby spolu vydrželi, musí k sobě být hodně tolerantní!

Pokud nebude Drak usilovat o vedoucí pozici a nebude chtít vyhrát každý spor, půjde o dobré spojení, kde se s Tygrem mohou velmi dobře doplňovat.

Had, který je spíše rozvážný a klidný, naráží na spontánního a impulzivního Tygra. Tyto střety bývají časté a nepochopení je na obou stranách.

Kůň, který je v neustálém pohybu a má rád nové podněty, je pro aktivního Tygra velmi vhodným partnerem, ať už na bázi milostné, či pracovní.

Koza a Tygr je zajímavé spojení. Pokud se bude Koza držet na uzdě a nebude nápaditého Tygra neustále kritizovat, může jít o plodné partnerství.

Opice s Tygrem si moc nerozumí, velmi hojně dochází k rivalitě a sporům. Tygr nechápe jednání Opice a je tomu i naopak. Tento vztah se nedoporučuje.

Kohout je příliš materialisticky zaměřen a koncentruje se natolik na svou kariéru, že se s Tygrem v životě spíše míjí. Společnou řeč najdou málokdy.

Pes je pro Tygra ideálním partnerem! Skvěle si rozumí, mají společné cíle i nápady a ve vzájemném vztahu dosahují často úspěchů a slávy.

Vepř a Tygr je vhodné milenecké spojení. Láska mezi nimi je velmi romantická, u těchto dvou znamení dochází hojně k celoživotním svazkům.