Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Vepř

1959, 1971, 1983, 1995, …
Element:
voda
Princip:
jin
Roční období:
podzim
Světové strany:
sever a severozápad

Obecná charakteristika

Vepř je milující, romantický a touží po poznání. Je kamarád, na kterého se může člověk spolehnout. Moc důvěřuje v lidskou dobrotu, a proto se stává, že je často zneužit svým okolím. Za jeho klidnou fasádou se skrývá obrovská vůle a vnitřní síla. Pro Vepře je pravda a mír důležitým základem pro jeho spokojený život, snaží se, aby všichni v jeho okolí byli spokojeni, a to i na úkor jeho vlastního pohodlí.

Silné stránky

Mezi největší přednosti Vepře patří jeho důvěryhodnost, věrnost, pravdomluvnost a ochota. Je velmi pozorný hostitel, jenž se postará o pohodovou atmosféru. Je kamarád, na kterého je možno se spolehnout.

Slabé stránky

To, co může být jedním velkým plus, se stává u Vepře zároveň i negativem. Jeho velká důvěra přerůstá často v naivitu, která bývá druhými zneužita. Vepř bývá také až příliš nejistý, rozdávačný a umíněný.

Co učiní Vepře šťastným

Zrozenec znamení Vepře zbožňuje shromáždění každého druhu, pořádá večírky a oslavy, vstupuje do klubů a jiných podobných společností. Loajální a uvážlivý Vepř vždy uzavírá trvalá a užitečná přátelství.

Život s ostatními

S Krysou má Vepř mnoho společného, rozumí si a chápou se. Vzniká mezi nimi hluboké přátelství, které nezřídka přerůstá v pevný partnerský vztah.

Buvol je tvrdohlavý a chce mít vždycky pravdu, Vepř se také někdy postaví na zadní, proto to v tomto spojení nemusí vždycky tak lehce klapat.

S Tygrem si Vepř velmi dobře rozumí, vzniká mezi nimi dlouholeté partnerství, ať už v práci, nebo v lásce. Tygr oceňuje přednosti Vepře.

Zajíc s Vepřem se skvěle doplňují, mají pro sebe pochopení, komunikace probíhá bezproblémově a nevznikají mezi nimi skoro žádné konflikty.

Drak a Vepř je vhodná kombinace, Vepř obdivuje Draka, toho bojovníka za pravdu, skoro až bezmezně a tomu to samozřejmě dělá velmi dobře.

Had je pro Vepře moc komplikovaný, nechápe ho a připadá mu, že si Had hraje na zbytečně velkého intelektuála, a tak k sobě nemohou najít cestu.

S Koněm se vztah může povést. Vepř je sice nejistý, protože neví, zda může Koni důvěřovat, ale při snaze obou stran je vztah na dobré cestě.

Koza a Vepř je láskyplné spojení, které je plné porozumění. Vzájemně se rozmazlují, vychutnávají si sami sebe a užívají si spolu spoustu zábavy.

Opice se s Vepřem navzájem respektují a tolerují. Vepř sice do vztahu přináší svou důvěru, ale občas by mu neškodilo, kdyby si Opici trošku ohlídal.

Ve vztahu Kohouta s Vepřem záleží opravdu jen vůli obou znamení. Cestu k sobě mohou najít, ale musí se snažit a chtít, automaticky to nepřijde.

Se Psem se Vepř cítí dobře, ani jeden nemá potřebu bojovat o první místo nebo svou pravdu. Respekt a tolerance se projevují na obou stranách.

Dva Vepři jsou kombinací, kde je chybným předpokladem, že spolu budou znamení vycházet dobře. Oba dva mají tendenci mít ve vztahu navrch.